Apie centrą

Centre veikia Vaikų ortopedijos, Vaikų traumatologijos skyriai, Vaikų nudegimų ir plastinės chirurgijos ir Vaikų neurochirurgijos poskyriai.

Centras teikia kvalifikuotą, daugiaprofilinę (traumatologinę, ortopedinę, neurochirurginę, plastinės chirurgijos bei skubią) ir visapusišką (stacionarinę, ambulatorinę ir reabilitacinę) pagalbą vaikams iki 18 metų, patyrusiems įvairias traumas.

Vaikų ortopedijos – traumatologijos centras yra vienintelis centras Lietuvoje, kur atliekamos stuburo deformacijų operacijos vaikams.

Vaikų ligoninės ortopedai – traumatologai yra gerai žinomi Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse. Vaikų ortopedijos skyriuje kasmet gydoma apie 1500 vaikų, atliekama iki 1000 operacijų, Vaikų konsultacijų poliklinikoje per metus suteikiama ortopedinių konsultacijų beveik 15 000 ligonių.

Vaikų traumatologai per metus gydo apie 3000 įvairias traumas patyrusių vaikų, iš jų apie 300 vaikų su nudegimų trauma, žaizdomis, audinių defektais, įvairios kilmės randais ir randinėmis deformacijomis, įgimtomis plaštakų ir ausų deformacijomis.

Vaikų neurochirurgijos poskyrio chirurgai atlieka sudėtingas operacijas dėl patirtų galvos smegenų traumų, slankstelių lūžių, įgimtų sklaidos trūkumų. 2009 m. dalyvaujant ligoninės neurochirurgui gyd. Gintarui Migauskui ketverių metų berniukui su įgimta veido vystymosi anomalija buvo atlikta pirmoji Lietuvoje veido ir kaukolės kaktinės dalies korekcijos operacija.

Centro gydytojai stažuojasi ir kelia kvalifikaciją JAV, Vokietijoje, Šveicarijoje, Prancūzijoje, Lenkijoje, Latvijoje, dalyvauja ir skaito mokslinius pranešimus įvairiose tarptautinėse konferencijose Lietuvoje, Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Slovakijoje, Švedijoje, Prancūzijoje, Austrijoje, Hong Konge, Pietų Afrikos Respublikoje.

Sudėtingus ligonius su randais ir po nudegimų atsiradusiomis randinėmis deformacijomis kasmet konsultuoja ir operuoja žymus JAV plastikos chirurgas J. Domanskis. Traumatologai nuo 1991 m. glaudžiai bendradarbiauja su JAV lietuvių labdaros ir paramos organizacija „Lietuvos vaikų viltis“, kuriai remiant stažavosi JAV, buvo aprūpinti reikalinga aparatūra, naujausiais instrumentais. Kasmet atvyksta Indianos medicinos universiteto ligoninėje dirbantis prof. John Lubicky ir Lojolos universiteto prof. Terry Light, padedantys Vaikų ligoninės ortopedams – traumatologams įgyti vertingos patirties. Konsultuodamiesi su pasaulinio garso gydytojais ortopedais, centro gydytojai gali atlikti sudėtingiausias operacijas Lietuvos vaikams.

Informacija atnaujinta 2017 12 05