Prof. habil. dr. Vytautas Usonis

V_UsonisHabilituotas medicinos mokslų daktaras, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Vaikų ligų klinikos vedėjas, profesorius, Vaikų ligoninės Pediatrijos centro gydytojas konsultantas

Vaikų ligų gydytojas

1974 m. baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą, įgijo pediatro specialybę. Nuo 1998–1989 m. Vilniaus universiteto Infekcinių ligų katedros docentas, nuo 1990 m. – profesorius, VU Vaikų infekcinių ligų klinikos vadovas, nuo 1994 m. – VU Vaikų ligoninės Pediatrijos centro vedėjas, nuo 2009 m. – VU Vaikų ligų klinikos vedėjas.

1984–1985 m. stažavosi Frankfurto prie Maino J-W. Gete universiteto klinikų Medicininės virusologijos skyriuje, 2001 m. – vakcinologijos kursuose ekspertams Prancūzijoje. Reguliariai dalyvauja mokslinėse konferencijose ir trumpalaikėse stažuotėse.

1981 m. 2-ajame Maskvos medicinos institute apgynė medicinos mokslų daktaro disertaciją „Limfocitų subpopuliacijų klinikinė-patogenetinė reikšmė vaikų virusiniams hepatitams A ir B“.

1990 m. Rygos medicinos institute apgynė habilituoto medicinos mokslų daktaro disertaciją „Virusinio hepatito B patogenezės ir profilaktikos imunogenetiniai mechanizmai“.

Prof. V. Usonis yra Lietuvos pediatrų draugijos valdybos narys (valdybos pirmininkas 1998–2007 m.). Nuo 1993 m. Europos vaikų infekcinių ligų draugijos narys, 2005–2008 m. – draugijos valdybos narys, šiuo metu – draugijos mokymo komiteto narys. Baltijos imunoprofilaktikos asociacijos valdybos pirmininkas. Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Mokslo komiteto narys. Oksfordo universiteto neakivaizdinių podiplominių studijų Vaikų infekcinių ligų diplomo kurso dėstytojas.

1997–2003 m. Jungtinių tautų vaikų fondo (UNICEF) Lietuvos nacionalinio komiteto pirmininkas. Lietuvos poliomielito likvidavimo sertifikavimo komiteto pirmininkas. Europos ligų kontrolės centro (ECDC) ekspertas, PSO Europos regiono ekspertas, Europos komisijos ekspertas, įvairių vakcinologijos tarptautinių ekspertų grupių narys.

Kartu su bendraautoriais paskelbė daugiau nei 100 mokslinių publikacijų vaikų infekcinių ligų klausimais lietuvių, rusų ir anglų kalbomis, tarp jų – ISI referuojamų. Vaikų ligų vadovėlio, kitų mokymo priemonių bendraautoris. Skaito mokslinius pranešimus ir paskaitas įvairiais vakcinų ir vaikų skiepijimų klausimais Lietuvoje, Austrijoje, Baltarusijoje, Čekijoje, Didžiojoje Britanijoje, Estijoje, JAV, Indijoje, Kinijoje, Korėjoje, Latvijoje, Lenkijoje, Meksikoje, Malaizijoje, Olandijoje, Rumunijoje, Rusijoje, Slovėnijoje, Taivanyje, Tailande, Ukrainoje.

Mokslinių tyrimų ir profesinio domėjimosi sritis: vaikų infekcinių ligų tyrimai, naujų vaikams skirtų vakcinų tyrimai.

Informacija atnaujinta 2016 09 05