Fondo dovana gydytojams oftalmologams – neišnešiotukų retinopatijai gydyti skirtas prietaisas

Vaikų ligoninės paramos fondas Vaikų ligoninės oftalmologams padėjo įsigyti modernų prietaisą neišnešiotų naujagimių retinopatijos lazeriniam gydymui. Ligoninėje šias operacijas jau daugiau nei dešimtmetį atlieka gydytoja oftalmologė Jelena  Bagajeva.

Naujagimių retinopatija pasireiškia tik neišnešiotiems labai mažo svorio naujagimiams. Tai nesubrendusios, neišsivysčiusios tinklainės liga, kuri neretai baigiasi naujagimio aklumu.

„Nors neišnešiotų naujagimių skaičius tarp visų naujagimių sudaro nedidelę dalį,  retinopatija yra viena pagrindinių vaikų aklumo priežasčių pasaulyje. Išsivysčiusiose šalyse šios ligos dažnis siekia apytiksliai 5–8 proc.“ (D. Montvilaitė, D. Krivaitienė, I. Skvarciany, A. Grizickaitė. „Lietuvos oftalmologija“ 2014, 1).

Vaikų ligoninėje  operuojama vidutiniškai iki 10 neišnešiotų naujagimių per metus. Pasak gydytojos oftalmologės J. Bagajevos, nors neišnešiotukų skaičius pastaruoju metu nemažėja, tačiau ligonių, sergančių neišnešiotų naujagimių retinopatija, jau daug mažiau nei anksčiau, nes tobulėjant technologijoms, modernėjant gydymui, atsiranda prielaidų išvengti šios patologijos atsiradimo.

Nuotr. Gydytoja oftalmologė J. Bagajeva išbando naująjį prietaisą.