Ilgamečio Vaikų ligoninės rėmėjo iš Vokietijos dovana – testas regėjimo problemų turintiems vaikams

Nuotr. Pacientas atlieka stereo matymo testąVokiečių nuo 1997 m. savo sukurto labdaros fondo „Vaikai turi matyti“ („Kinder solen sehen“) lėšomis Vaikų ligoninę remiantis vokietis Gerhardas Luttmeris ir šį kartą išgirdo Vaikų ligoninės paramos fondo ir ligoninės oftalmologų prašymą įsigyti du prietaisus vaikų stereo matymui tikrinti. Šis testas būtinas norint gerai ištirti žvairumą turinčius vaikus. Naująjį testą kartu su gydytoja oftalmologe Vaikų akių ligų skyriuje jau išbandė pirmasis pacientas. Antrasis prietaisas keliaus į Vaikų konsultacijų polikliniką.

Gerhardas Luttmeris labdaringa veikla nutarė užsiimti po to, kai pats patyrė sunkų akių pažeidimą, todėl sakosi suprantąs, kaip nelengva žmogui, juo labiau vaikui, nematyti. 2004 m. Gerhardo Luttmerio fondui Vilniaus meras už labdaringą veiklą yra įteikęs Šv. Kristoforo statulėlę – Vilniaus miesto apdovanojimą didžiausiems miesto geradariams.

Nuotr. Pacientas atlieka stereo matymo testą