Aptartos spinalinės raumenų atrofijos gydymo galimybės nauju medikamentu

2018 m. sausio 22 dieną Vaikų ligoninėje įvyko susitikimas su nusinerseno gamintojo atstove Baltijos šalims Gatrin Tammoja. Nusinersenas – naujas medikamentas, skirtas gydyti spinalinei raumenų atrofijai, šiai indikacijai buvo registruotas 2017 metų vasarą. Iki šiol Lietuvoje gydymas nusinersenu nėra taikomas. Susitikimo tikslas buvo aptarti vaisto skyrimo Lietuvos pacientams galimybes. Tikimasi, kad artimiausiu metu įvyks Sveikatos apsaugos ministerijos ir farmacijos kompanijos atstovų derybos dėl medikamento kainos ir galimybių pradėti gydymą Lietuvoje. Susitikime dalyvavo Vaikų retų ligų koordinavimo centro vadovė prof. Rimantė Čerkauskienė, Vaikų retų nervų ir raumenų ligų kompetencijos centro koordinatorė doc. Jurgita Grikinienė ir Vaikų retų ligų koordinavimo centro medicinos gydytoja Dovilė Jonuškaitė.