LR Prezidentė D. Grybauskaitė už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi apdovanojo Vaikų ligoninės vaikų chirurgą dr. Praną Gurską.

Pranas Gurskas gimė 1955 m. Lentvaryje, Trakų rajone. 1973 m. baigė Motiejaus Šimelionio vidurinę mokyklą. 1979 m. baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą ir įgijo pediatro specialybę, 1980 m. baigęs vaikų chirurgijos internatūrą, pradėjo dirbti Vaikų ligoninėje gydytoju vaikų chirurgu ir tebedirba iki šiol. 2004 m. apgynė biomedicinos mokslų daktaro disertaciją tema „Įgimtos stemplės artrezijos chirurginis  gydymas“. Yra vadovėlio „Vaikų ligos“ 5 tomo bendraautoris.

Dr. Pranas Gurskas atlieka įgimtų naujagimių anomalijų, plaučių ir virškinimo trakto operacijas. Per metus atlieka per 50 sudėtingų operacijų, iš kurių kelios dešimtys – patiems mažiausiems, neišnešiotiems naujagimiams. Dr. P. Gurskas kartu su kolegomis diegia pačias naujausias minimaliai invazines operacijas naujagimiams, kad būtų kuo mažiau traumuojamas augančio žmogaus organizmas.

Dr. P. Gurskas pirmasis Lietuvoje kartu su kolegomis pradėjo taikyti vėlyvąją pirminę stemplės plastiką bei stemplę pakeičiančias metodikas naujagimiams, turintiems stemplės atreziją.

Dr. Praną Gurską labai mėgsta pacientų tėvai už išsamiai suteiktą informaciją apie pažangiausius būdus gydytis ir pasveikti, nuoširdų rūpestį mažųjų sveikata, neskaičiuojant savo darbo valandų.

Dr. P. Gurskas yra puikus vaikų chirurgas, atsidavęs savo profesijai gydytojas, pelnęs pacientų ir jų tėvų bei kolegų pagarbą. Tai be galo darbštus ir kuklus žmogus.