M. Rostropovičiui atminti skirtame koncerte – grojančių vaikų parama sergantiems

Kad mecenatystė, kaip ir labdara ar tiesiog geri darbai – ne savaime atsirandančios, o nuo mažens brandinamos vertybės, galėsime įsitikinti kovo 26-ąją, Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje ar patogiai įsitaisę prie televizijos ekranų. Jau trečius metus iš eilės organizuojamas labdaringas koncertas, kuriame gros M. Rostropovičiaus fondo remiami jaunieji muzikantai, o visos surinktos lėšos bus skiriamos sergantiems vaikams. Projekto „Vaikai vaikams. Dedikacija Maestro“ globėjas – Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus.

Šių metų renginys – jubiliejinis, 1927-ųjų kovo 27 dieną gimusiam Maestro būtų sukakę devyniasdešimt.

„Iškilmingas koncertas, kuriame į viena susipina muzika ir galimybė padėti kitiems, ko gero, yra tinkamiausias būdas paminėti pasaulinio garso muziko, filantropo ir paramos fondo įkūrėjo Mstislavo Rostropovičiaus 90-ies metų jubiliejų bei pratęsti jo puoselėtas idėjas – padėti likimo apdovanotiems vaikams iškilti ir rasti savo vietą gyvenime, o sergantiems – pasveikti ir užaugti“, – sakė renginio globėjas ir vienas iš Vaikų ligoninės paramos fondo įkūrėjų V. Adamkus.

Iškilmingame labdaros koncerte, kovo 26-ąją 17 val. tiesiogiai transliuojamame per „LRT Kultūros“ kanalą, kartu su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, diriguojamu prof. Donato Katkaus, pasirodys kviestiniai koncerto svečiai bei muzikiniu talentu apdovanoti M. Rostropovičiaus fondo stipendininkai. Tarp jų į sceną žengs ir

pasaulio mastu pripažinimo sulaukęs lietuvių kilmės violončelininkas, vienas mylimiausių M. Rostropovičiaus mokinių prof. Davidas Geringas. Taip pat muzikuos vieni ryškiausių Lietuvoje Maestro įkurto fondo alumnų: fortepijono virtuozė Simona Zajančauskaitė-Giedraitė, klarnetininkas Vytautas Giedraitis, fleitininkas Paulius Gefenas ir arfininkė Joana Daunytė.

Ypatingas M. Rostropovičiaus ryšys su Lietuva

Iš Azerbaidžano kilęs, ilgą laiką Maskvoje gyvenęs ir kūręs, dėstęs M. Rostropovičius Lietuvai puoselėjo ypač šiltus jausmus. Mūsų šalyje itin dažnai lankęsis, čia įvairias veiklas vystęs M. Rostropovičius ne kartą yra sakęs: „Man brangu viskas, kas susiję su Lietuva“. Maestro Lietuvoje turėjo draugų, mielai atvykdavo koncertuoti, o 2003-aisiais įkūrė labdaros ir paramos fondą „Pagalba Lietuvos vaikams“. Jau 14 metus sėkmingai veikiantis fondas remia muzikai, mokslams ir sportui gabius vaikus, taip pat juos ugdančius pedagogus.

Vis dėlto garsus muzikas buvo įsitikinęs, jog padėti reikia ne tik talentu apdovanotiems, bet ir likimo nuskriaustiems vaikams. Tad ne mažiau svarbi fondo veikla – parama Santariškėse įsikūrusioje Vaikų ligoninėje gydomiems vaikams, – per visą M. Rostropovičiaus fondo gyvavimą medicinos sričiai skirta parama tekdavo būtent Vaikų ligoninei.

Vaikai padeda vaikams

Kaip teigia M. Rostropovičiaus fondo direktorė Agnė Kažimėkaitė, projekto „Vaikai vaikams. Dedikacija Maestro“ idėja gimė sujungus trijų bendraminčių – M. Rostropovičiaus, Vaikų ligoninės paramos fondų ir Šv. Kristoforo kamerinio orkestro – pajėgas. Pagrindinis šio renginio tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į tuos, kam jo reikia labiausiai, t. y. paremti sergančius Lietuvos vaikus aukojant Vaikų ligoninės paramos fondui.

„Kas gali tai padaryti jautriau, subtiliau ir vienaprasmiškiau nei aukoti kviečiantys ir savo muziką taip pat aukojantiems dovanojantys talentingiausi jaunieji Lietuvos atlikėjai? Skatindami pilietišką solidarumą ir atjautą, vaikai koncertuos dėl vaikų, – tokia šio gražaus renginio idėja ir padėka Maestro, nešusiam viltį daugybei vaikų visame pasaulyje, – kalbėjo A. Kažimėkaitė. – Koncerto pagrindine ašimi išlieka vaikai – gabumais likimo apdovanotieji pagalbos ranką ties sergantiems bendraamžiams.“

Mažiau skausmo sergantiems vaikams

Vaikų ligoninės paramos fondo direktorės Olgos Zimanaitės teigimu, kiekvienais metais sostinėje esančioje Vaikų ligonėje gydoma apie 30 tūkstančių pacientų iš visos Lietuvos – didžioji dalis jų kūdikiai ir mažamečiai vaikai. Siekiant jiems sugrąžinti gerą sveikatą, reikalinga ne tik kvalifikuotų specialistų pagalba, bet ir gydymo sąlygas lengvinantys ištekliai. O štai Vaikų ligoninės paramos fondas, kuriam ir bus skirta visa koncerto metu suaukota parama, kasmet padeda užtikrinti, jog vaikai būtų gydomi taikant pažangesnius metodus, tobulesnes ir labiau šiandieninius poreikius atitinkančias medicinos priemones bei aparatūrą.

„Nuo ligų nėra apsaugotas joks vaikas ir kuo ligoninė bus geriau pasirengusi padėti, tuo efektyvesnis bus gydymas, o jo eiga – lengvesnė, – sakė O. Zimanaitė. – Praėjusių metų labdaros koncerto metu suaukoti pinigai Vaikų ligoninėje gydomiems kūdikiams padėjo sumažinti kateterizacijos metu patiriamą skausmą. Mat buvo įsigytas prietaisais, kuris leidžia aiškiai pamatyti itin smulkias tokio amžiaus vaikų kraujagysles.“

Šiemet lėšos bus renkamos specialiam dermatoskopui įsigyti. Pastarasis naudojamas ambulatoriniam gydymui Vaikų konsultacijų poliklinikoje ir yra reikalingas odos specialistams dermatologams, taip pat vaikų ligų gydytojams ir vaikų chirurgams, kurie konsultuoja pacientus dėl odos pakitimų.

„Džiaugiuosi, kad paramos ir labdaros idėjos taip sėkmingai skinasi kelią į mūsų protus ir širdis. Šis koncertas „Vaikai vaikams. Dedikacija Maestro“ – nepaprastas įvykis. Kviečiu nelikti abejingiems puikiai idėjai. Jūsų geranoriškumas, išreikštas aukomis, – investicija į Lietuvos ateitį. Dabar jie tik vaikai, o rytoj jie pakeis mus ir ant jų pečių guls atsakomybė už mūsų šalies gerovę,“ – kalbėjo V. Adamkus.

Koncerto transliacijos metu, kovo 26 d., paramą Vaikų ligoninės paramos fondui bus galima skirti dviem trumpaisiais pinigų aukojimo numeriais – 1891 (2 Eur) ir 1892 (3 Eur). Šie aukojimo numeriai bus aktyvūs ne tik koncerto metu – visi norintieji prisidėti prie sergančių vaikų gerovės savo paramą galės skirti nuo kovo 21 d. iki balandžio 30 d.

Kadaise M. Rostropovičius yra ištaręs žodžius, kurie tapo jo vardu veikiančio fondo kredo: „Galbūt po vieną galime nuveikti ne tiek daug, tačiau suvienytos mūsų pastangos gali pakeisti pasaulį. Darbo užteks visiems ir veikti privalome nedelsiant!“ – citavo fondo valdybos pirmininkė Rasa Kubilienė. – Tikiu, kad šis šūkis vis plačiau sklis po Lietuvą, o kartu su juo augs ir Maestro įkvėptų žmonių būrys.“

Daugiau informacijos:

Elena Dumpienė
Ryšių su visuomene projektų vadovė
„vipcommunications“
M. +370 685 535 77
elena@vipcommunications.lt