Vaikų ligoninėje veikianti paroda siekia atkreipti žmonių dėmesį į retas ligas

Nuotr. Vaikų retų ligų koordinavimo centro komanda parodoje.Pasaulinei retų ligų dienai paminėti Vaikų retų ligų koordinavimo centro ir „Sanofi Genzyme“ iniciatyva Vaikų ligoninėje atidaryta tapybos, piešinių ir fotografijos atspaudų paroda „Vilties išraiška“, kuriai meno darbus kūrė įvairiose pasaulio šalyse gyvenantys retomis lizosomų kaupimo ligomis sergantys žmonės.

Paveikslais, sukurtais Rumunijos, Jungtinės Karalystės, Australijos, JAV, Taivano, Belgijos, Venesuelos, Lenkijos, Peru, Kolumbijos, Kinijos, Izraelio, Nyderlandų sergančiųjų, siekiama ne tik atkreipti visuomenės dėmesį į retas ligas, bet ir savo piešiniais įkvėpti kitus pasidalinti savo išgyvenimais meninės raiškos priemonėmis.

„Vilties išraiškos“ programą „Sanofi Genzyme“ sukūrė siekdama, kad lizosomų kaupimo ligomis sergantys asmenys galėtų daugiau sužinoti apie šias ligas, kurių ankstyva diagnozė ir tinkamas gydymas nulemia sergančiųjų gyvenimo kokybę.

Prisidėdamas prie aktyvios informacijos sklaidos apie retas ligas, šių metų kovo 17 d. Vaikų ligoninės Vaikų retų ligų koordinavimo centras organizuoja VII-ąją tarptautinę mokslinę konferenciją „Moksliniai tyrimai – sergančiųjų retomis ligomis viltis“, kurios didžioji dalis šiais metais bus skirta hiperlipidemijoms ir lizosomų kaupimo ligoms.

Parodą „Vilties išraiška“ galima apžiūrėti kovo 7–16 dienomis Vaikų ligoninės Pediatrijos korpuso (Santariškių g. 4) 5-ame aukšte bei Chirurgijos korpuso (Santariškių g. 7) pirmame aukšte.

Kovo 17 d. paroda persikels į Crowne Plaza konferencijų centrą (M. K. Čiurlionio g. 84, Vilnius), kur vyks Pasaulinės retų ligų dienos minėjimui skirta VII-oji tarptautinė mokslinė konferencija „Moksliniai tyrimai – sergančiųjų retomis ligomis viltis“. Registracija į konferenciją vyksta puslapyje www.rarediseases.lt

Video apie parodą: https://drive.google.com/file/d/0B8Up1OU5KAtncDFlRTVxWWtZUW8/view

Nuotr. Vaikų retų ligų koordinavimo centro komanda parodoje.