Vaikų ligoninės kineziterapeutės savo patirtimi dalijosi su kolegomis Portugalijoje

Nuotr. (iš kairės) L. Varnienė ir V. StrukčinskaitėBalandžio pabaigoje Portugalijoje vykusiame XX Europos fizinės medicinos ir reabilitacijos kongrese stendinius pranešimus pristatė Vaikų ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus kineziterapeutės Lina Varnienė ir Vaiva Strukčinskaitė.

Konferencijoje dalyvavo apie 1800 dalyvių, pranešimus skaitė apie 800 mokslininkų. Konferencijoje buvo pristatytos inovatyvios technologijos vaikų reabilitacijoje, naujos kompensacinės priemonės, skaityti pranešimai apie skoliozės gydymą bei reabilitaciją, cerebriniu paralyžiumi sergančių vaikų reabilitacijos ypatumus ir naujoves, apie vaikų ortopedinių ir traumatologinių sutrikimų reabilitaciją, autistų vaikų ir neišnešiotų naujagimių biopsichosocialinį vystymąsi ir reabilitaciją.

Vaikų ligoninės kineziterapeutės vienintelės iš visų konferencijos dalyvių pristatinėjo pranešimus aktualia šių dienų reabilitacijos tematika „Vaikų apatinės nugaros dalies skausmas ir reabilitacija“.

Kita konferencija numatyta 2018 metais Lietuvoje.
Nuotr. (iš kairės) L. Varnienė ir V. Strukčinskaitė