Jei norite aplankyti ligonį

Santaros klinikose ir toliau galima lankyti sergančius artimuosius, tačiau lankytojai turi laikytis taisyklių, užtikrinančių epidemiologinę saugą.

Lankymas leidžiamas gavus leidimą, kurį išduoda padalinio, kuriame gydomas Jūsų artimasis, vadovas.

Lankomas asmuo turi kreiptis į savo gydantį gydytoją, kad būtų išduotas leidimas jį lankysiančiam asmeniui. Reikia tiksliai pasakyti asmens vardą, pavardę, gyvenamosios vietos adresą ir telefoną.

Leidimai išrašomi per vieną darbo dieną ir paliekami apsaugos poste. Lankytojai, atėję lankyti ligonio, yra registruojami. Asmens duomenys, t. y. vardas, pavardė, telefono ryšio numeris ir nuolatinės gyvenamosios vietos informacija yra renkami COVID-19 ligos profilaktikos ir kontrolės priemonių įgyvendinimo tikslams ir saugomi 21 dieną, po to sunaikinami. Šie duomenys reikalui esant pateikiami Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui.

Už pateiktų duomenų tikrumą atsako asmuo, gavęs leidimą.

Kam išduodami leidimai?

  • Kai lankomas vaikas iki 14 metų yra hospitalizuotas be slaugančio asmens (išskyrus naujagimius), nesergančio COVID-19 liga.
  • Kai asmuo yra pasiskiepijęs viena iš COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinų pagal pilną skiepijimo schemą.
  • Jei asmuo persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, o nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 210 dienų (bet ne anksčiau, nei asmeniui baigėsi paskirtos izoliacijos terminas).
  • Jei asmuo, kuriam atlikus COVID-19 tyrimą gautas neigiamas rezultatas, – ne anksčiau nei prieš 72 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus SARS-CoV-2 PGR tyrimą arba ne anksčiau nei prieš 48 valandas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikus antigeno testą.
  • Kai lankomas pacientas yra terminalinės sveikatos būklės.

Nelankykite pacientų, jei turėjote kontaktų su COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) įtariamais ar susirgimo atvejais per paskutines 14 dienų; turite  COVID-19 ligos simptomų (kūno temperatūros 37,3°C ir didesnės, kosulio, pasunkėjusio kvėpavimo, staigaus uoslės ar skonio praradimo ar susilpnėjimo).

Kokių pacientų negalima lankyti? Negalima lankyti pacientų, kurie gydomi COVID-19 padaliniuose, išskyrus terminalinės būklės pacientus gydančio gydytojo leidimu.

Leidimas išduodamas tik vienam asmeniui.  

Atvykus lankyti paciento, apsaugos poste bus paliktas išduotas leidimas. Jums reikės pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Rekomenduojame turėti ir Galimybių pasą ar ES skaitmeninį COVID pažymėjimą.

Pacientų lankymo valandos –  nuo 11 val. iki 13 val. arba nuo 17 val. iki 19 val.

Daugiavietėje palatoje vienu metu gali būti ne daugiau nei vienas lankytojas, išskyrus ypatingus atvejus.

Lankytojas privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (vienkartines medicinines veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones). Palatoje esant lankytojui, visi joje esantys pacientai turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (vienkartines medicinines veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones), jei įmanoma pagal paciento sveikatos būklę. Jei daugiavietėje palatoje yra pacientų, kurie patys užsidėti nosį ir burną dengiančios apsaugos priemonės negali, ją uždeda palatos slaugytojas.

Informacija atnaujinta 2021 08  16