Projektai

2018 01 01 Projektas „Antibakterinė danga Vaikų kaulų čiulpų tranpslantacijos poskyryje“

Projekto tikslas – keturiose Vaikų kaulų čiulpų transplantacijų palatose esančius paviršius padengti antibakterine danga.

Vaikų ligoninės Vaikų onkohematologijos skyriuje hospitalinė infekcija ypač pavojinga todėl, kad po kaulų čiulpų persodinimo ligoniai gauna imunitetą slopinantį gydymą. Viena vertus, jis pasitarnauja, kad organizmas neatmestų svetimų kaulų čiulpų, kita vertus, vaikai visiškai praranda atsparumą infekcijoms.

Europos Sąjungoje kas dvidešimtas ligonis sveikatos priežiūros įstaigose miršta nuo hospitalinės infekcijos ir apie 7 milijardus eurų papildomai išleidžiama hospitalinėms infekcijoms gydyti.

Projektui įgyvendinti 42 tūkst. eurų paaukoti Londone Lietuvos prekybos rūmų Jungtinėje karalystėje suorganizuotame labdaros pokylyje, dar 16,5 tūkst. šiam tikslui skyrė Vaikų ligoninės paramos fondas, į kurį gyventojai pervedė 2 proc. nuo Gyventojų pajamų mokesčio už 2016 metus.

Keturias palatas padengti antibakterine danga iš viso kainuos 94 600 eurų.

Aukoti antibakterinei įrangai galima į Vaikų ligoninės paramos fondo sąskaitą LT 307300010135084529 (Swedbank) Swift kodas pervedant lėšas iš užsienio bankų: BIC-HABALT22. Mokėjimo paskirtis: Antibakteriniams baldams – vaikų onkohematologijos skyriui.


 

0b2015 03 28 Projektas „Kada randai nežalotų vaikų gyvenimo“

Šiuo projektu Vaikų ligoninės paramos fondas siekia įsigyti įrangą randams gydyti.

Randas – ne tik medicininė, bet ir socialinė problema. Randai lieka po sunkių nudegimų, sudėtingų traumų, itin sunkių operacijų, jei sutrikęs normalus gijimas ir oda linkusi randėti. Randai galūnėse sutrikdo normalius judesius, o jeigu randas veide – jis neretai tampa ne tik kosmetine, bet ir psichosocialine problema, trukdančia bendrauti su bendraamžiais. Be to, vaikui augant randai trukdo normaliam audinių augimui.

Per metus Vaikų ligoninės Vaikų traumatologijos skyriaus Nudegimų ir plastinės chirugijos poskyryje gydoma apie 150 vaikų, patyrusių nudegimų traumą, iš kurių apie šimtui pacientų per metus reikia gydymo nuo randų, nes pastarieji, atsiradę po nudegimų, suformuoja kontraktūras, trukdančias galūnių funkcijai, deformuoja audinius.

Randams gydyti naudojamas lazeris su SurgiTouch 30ST sistema. SurgiTouch 30ST sistema, naudojant ją kartu su kitais randų gydymo metodais, suminkština ir suplokština randus, pagerindama paciento judesius ir rando estetinį vaizdą.

Sistema kainuoja 29 000 eurų.

Surinkta parama bus skirta Vaikų ligoninei tik SurgiTouch 30ST sistemai su programinės įrangos atnaujinimu įsigyti (nuotr.)


2014 10 23 Vaikų ligoninės paramos fondo projektas PADĖK MAN PASVEIKTI II

Vaikų ligoninė Santariškėse – tai sveikatos priežiūros įstaiga, kurioje dirba aukščiausios kvalifikacijos specialistai, pasirengę bet kuriuo paros metu suteikti pagalbą vaikams nuo gimimo iki aštuoniolikos metų. Bet kaip ir daugumai Lietuvos sveikatos sistemos įstaigų jai šiandien reikia lėšų siekiant neatsilikti nuo naujausių šiuolaikinės medicinos technologijų. Vaikų gydytojai stengiasi savo mažuosius ligonius gydyti geriausiais medikamentais, naudoti nepasenusią aparatūrą, taikyti šiuolaikiškus, pacientui tinkamiausius metodus.

Investicija į vaikų sveikatą visada atsiperka – sveikas, laimingas vaikas – tai, ko reikia mūsų šeimoms, visuomenei, valstybei.

Vaikų ligoninės paramos fondas įkurtas tam, kad padėtų Vaikų ligoninei tobulinti čia teikiamas gydymo, slaugos, reabilitacijos paslaugas, čia dirbantiems gydytojams – įgyvendinti jų siekį tobulėti, išmokti, tai, kas pažangiausia gydant vaikus visame pasaulyje, sukurti ligoninėje jaukią, draugišką šeimai atmosferą, vaikams – jaukią, skausmo ir ligų neprimenančią aplinką, kurioje vaikai, apsupti kvalifikuotų gydytojų, slaugytojų ir kito personalo, kuo greičiau pasveiktų.

Šiuo projektu Vaikų ligoninės paramos fondas siekia įsigyti portatyvinį elektroencefalografą, kuris reikalingas ūmiai susirgusiems vaikams, kuriems sutrinka sąmonė, ištinka koma, traukuliai ar kitos sunkios būklės. Sunki ligonio būklė lemia tai, kad ne ligonis vežamas prie aparato, bet aparatas atvežamas prie ligonio, gydomo ir slaugomo Intensyviosios terapijos ar Vaikų neurologijos skyriuje. Gydytojams ypač svarbu, kad ūmiomis sunkiomis ligomis sergančių vaikų smegenų žievės veiklą galima būtų kuo anksčiau įvertinti ir numatyti ankstyvą gydymo taktiką. Kaip teigia vaikų neurologai, aparatas pravers ir tada, kai reikės diagnozuoti tikslią epilepsijos formą.

Taigi, šis aparatas padės daugybei sunkios būklės ligonių, o gydytojas bus laimingas laiku suteikęs sunkiai sergančiam vaikui labai reikalingą pagalbą.

Projektas paskelbtas aukok.lt portale ir surinko 13 325,21 eurų.

Prie projekto prisidėjo:

https://www.aukok.lt/Projektai/Padek-man-pasveikti/Aukotojai?pp=False&sortBy=date&direction=desc&puslapis=1


2013 11 21 Paramos projektas – „Padėk man pasveikti“

Turbūt nerasime abejojančių, jog būtina užtikrinti, kad mūsų mažieji Žemės gyventojai, gautų pačią geriausią priežiūrą sunkiais jų gyvenimo pradžios etapais. Turbūt nedažnai susimąstome, kad vieną dieną ir mūsų vaikui gali prireikti skubios, kvalifikuotos mediko pagalbos.

Vaikų ligoninė Santariškėse – tai sveikatos priežiūros įstaiga, kurioje dirba aukščiausios kvalifikacijos specialistai, pasirengę bet kuriuo paros metu suteikti pagalbą mūsų mažiems ir dideliems vaikams. Bet kaip ir daugumai sveikatos sistemos įstaigų jiems šiandien reikia lėšų siekiant neatsilikti nuo naujausių šiuolaikinės medicinos technologijų. Pasaulio medicina nuolat tobulėja, keičiasi, Lietuvos medikai lankosi užsienio klinikose, pasaulinėse konferencijose, todėl yra puikiai informuoti apie tai, ką geriausio yra pasiekę jų srities specialistai kitose šalyse. Nenuostabu, kad ir lietuviai vaikų gydytojai nori neatsilikti nuo jų, kad galėtų savo mažuosius ligonius gydyti geriausiais medikamentais, naudoti nepasenusią aparatūrą, taikyti šiuolaikiškus, pacientui tinkamiausius metodus.

Informacija apie projektą. Kultūros ir meno projektų asociacija „G&T Promotion”, būdama socialiai orientuota ir atsakinga organizacija, rengia paramos projektą „Padėk man pasveikti“, kurio tikslas – surinkti lėšų Vaikų ligoninės paramos fondui, įtraukiant į šį renginį geros valios piliečius ir privačias organizacijas, taip pat gerokai padidinti fondo žinomumą Lietuvoje ir užsienyje. Manome, kad kiekviena organizacija, kiekvienas sąmoningas žmogus galėtų ir turėtų prisidėti prie Lietuvos vaikų galimybės augti sveikiems ir laiku gauti pačią profesionaliausią medicinos pagalbą.

Džiaugiamės, kad Lietuvoje įsitvirtina tradicija – paremti silpnesnius bei tuos, kuriems pagalbos reikia labiau nei bet kam kitam. Gyvenimas yra nenuspėjamas, todėl bet kurią dieną galime iš paramos davėjų tapti paramos prašytojais. Todėl šiandien mes galime ir norime padėti mūsų mažiesiems pasveikti, nes girdime jų kasdienį prašymą – padėkite mums pasveikti…

Kad paramos projektas taptų žinomas, plačiai nuskambėtų ir sukeltų didelį rezonansą visuomenėje, š. m. lapkričio mėn. 21 d., Vilniaus Kongresų rūmuose bus surengtas profesionaliai organizuotas koncertas, kuriame pasirodytų daugybė žymių menininkų: flamenko gitaristas Marius Zableckas ir flamenko klubas „Tientos“, dainininkai Virgilijus Noreika, Liudas Mikalauskas, Milda Martinkėnaitė, Povilas Meškėla ir grupė Exlibris, gitaristas Aurelijus Globys ir smuikininkas Zbignievas Levickis, choras „Bel Canto“, Nerijaus Bakulos akordeonistų trio, Vilniaus kvartetas, Eduardo Chimenezo tango studijos šokėjai, smuikininkė ir kompozitorė Asta Paulauskaitė ir kt.

Prisidėkime prie šios kilnios akcijos paaukodami keletą litų dėl kažkieno gyvybės, sveikatos palaikymo, sveikatos grąžinimo. Dėl visų mūsų ateities.

Parama bus skirta Vaikų ligoninės paramos fondui, kurio visos surinktos lėšos skiriamos Vaikų ligoninės reikmėms.

Informacija apie paramos projekto rengėją: Kultūros ir meno projektų asociacija „G&T Promotion“, vienijanti kultūros ir meno renginių organizatorius-profesionalus, turi savo atstovybes Danijoje, Rusijoje, Kanadoje, Didžiojoje Britanijoje, Norvegijoje, Baltarusijoje, Lenkijoje, Ispanijoje ir Italijoje bei partnerių 17 užsienio šalių. Asociacija Lietuvoje yra surengusi daugiau kaip 120 užsienio ir Lietuvos menininkų koncertų, jaunųjų atlikėjų ir tarptautinių meno festivalių, labdaros projektų, daugybę seminarų ir meistriškumo kursų. Asociacijos „G&T Promotion“ kvietimu Lietuvoje viešėjo menininkai iš Danijos, Rusijos, Čekijos, Vokietijos, Baltarusijos, Suomijos, Prancūzijos, Kipro, JAV, Izraelio, Ukrainos, Kanados, Olandijos, Belgijos, Lenkijos, Italijos, Norvegijos ir Ispanijos ir kt.