Apie mus

Šiuo metu Vaikų ligoninėje veikia 10 centrų: Vaikų onkohematologijos (vadovė dr. J. Rascon), Vaikų ortopedijos – traumatologijos (vadovas doc. dr. K. Saniukas), Vaikų intensyviosios terapijos ir anesteziologijos (vadovė doc. dr. V. Žilinskaitė), Vaikų pulmonologijos ir alergologijos (vadovė prof. dr. O. Rudzevičienė), Pediatrijos (prof. dr. A. Jankauskienė), Vaikų chirurgijos (doc. dr. K. Trainavičius), Neonatologijos (dr. A. Liubšys), Fizinės medicinos ir reabilitacijos (prof. konsultantas dr. J. Raistenskis), Vaiko raidos (dr. J. Petrulytė), Retųjų ligų koordinavimo (doc. dr. R. Čerkauskienė).

Vaikų ligoninėje suburta aukščiausio lygio vaikų sveikatos priežiūros specialistų komanda diagnozuoja ir gydo vaikų ligas, teikia chirurgijos ir reabilitacijos paslaugas visų amžiaus grupių vaikams – nuo naujagimių iki aštuoniolikmečių.

Čia dirba 301 gydytojas, 600 slaugytojų, kurie rūpinasi mažaisiais pacientais ir suteikia geriausią galimą medicinos pagalbą Lietuvoje. Vaikų ligoninės 711 lovų stacionare per metus gydoma daugiau nei 25 tūkst. pacientų, pas gydytojus specialistus ambulatoriškai pacientai apsilanko apie 180 tūkst. kartų.

8 operacinėse kasdien atliekama dešimtys skubių ir planinių operacijų. Čia garantuojamas visiškas saugumas ir pacientui, ir personalui.. Per metus ligoninėje operuojama apie 8 tūkst. ligonių.

Vaikų ligoninės Vaikų konsultacijų poliklinikoje vaikus konsultuoja per 130 geriausių Lietuvos vaikų ligų specialistų: pediatrai, ortopedai – traumatologai, vaikų chirurgai, neonatologai ir kitų sričių specialistai, nuolat keliantys kvalifikaciją Europos ir kitų pasaulio šalių ligoninėse, klinikose, institutuose.

Valstybės, Europos Sąjungos struktūrinių fondų, didelio būrio ligoninės rėmėjų lėšomis ir čia dirbančių darbuotojų pastangomis ligoninė kasmet modernėja, įsigyja šiuolaikiškos aparatūros, leidžiančios pritaikyti tobulesnius tyrimų, diagnostikos ir gydymo metodus.

Vienintelis Lietuvoje specializuotas Neonatologijos centras yra pasiekęs puikių rezultatų, mažindamas perinatalinį, naujagimių ir kūdikių mirtingumą, neįgalumą nuo vaikystės. Naujagimių intensyviosios terapijos skyriuje kasmet gydoma per 300 naujagimių. Iš neišnešiotų naujagimių išgyvena apie 95 proc. Mažiausias išgelbėtas mažylis tesvėrė 493 g. Sunkiausiai sergančius naujagimius į šį centrą iš visos Lietuvos atveža Skubiosios pagalbos naujagimių brigada.

Čia taikoma reanimacija ir intensyvioji terapija sunkias traumas ar kitas gyvybei pavojingas būkles patyrusiems vaikams. Iš Vilniaus, Alytaus ir Utenos apskričių ligoninių į Vaikų ligoninę juos saugiai ir kvalifikuotai perveža ligoninės Skubiosios pagalbos brigada. Kasmet gydytojams tenka gelbėti per 1,5 tūkst. vaikų.

Kaulų čiulpų transplantacijos poskyryje nuo jo įkūrimo atlikta 115 kaulų čiulpų transplantacijų vaikams, ir jų rezultatai nesiskiria nuo kitų Europos centrų rezultatų. Vaikų onkohematologijos centre veikia moderniausia įranga aprūpinti Vaikų onkohematologijos skyrius, Paliatyviosios slaugos poskyris ir dienos stacionaras. Čia dirba gabūs, itin kvalifikuoti ir savo darbui pasišventę vaikų onkohematologai.

Vaikai ligoninėje ne tik tiriami ir gydomi, jie tęsia mokslus, bendrauja, žaidžia, skaito knygas, klausosi muzikos, jiems rengiamos nedidelės šventės. Padedami auklėtojų, žaidimų kambariuose vaikai mokomi lankstyti iš popieriaus, piešti, klausosi muzikos. Nenutrūksta ir mokymosi procesas. Vaikus moko Santariškių konsultacinio mokymo centro mokytojai.

Ligoninės administracija, gydytojai, slaugytojos, auklėtojos ir kitas personalas nuolat stengiasi, kad ligoninė garsėtų ne tik aukštos kvalifikacijos gydytojais ir sėkmingais gydymo rezultatais, bet ir šilta, nuoširdžia atmosfera čia besigydantiems vaikams ir juos slaugantiems tėveliams bei artimiesiems.