Apie mus

Šiuo metu Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Vaikų ligoninėje veikia 8 centrai – Vaikų onkohematologijos (vadovė doc. dr. Jelena Rascon), Vaikų skubios medicinos, intensyviosios terapijos ir anesteziologijos (vadovė doc. dr. Virginija Žilinskaitė), Pediatrijos (vadovė prof. dr.  Augustina Jankauskienė), Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos (vadovas doc. dr. Gilvydas Verkauskas), Neonatologijos (vadovas doc. dr. Arūnas  Liubšys), Fizinės medicinos ir reabilitacijos (vadovas prof. dr. Juozas Raistenskis), Vaiko raidos (vadovė dr. Jovita Petrulytė)  ir Vaikų konsultacijų poliklinika, ambulatorinę pagalbą teikiantis Vaikų ligoninės padalinys (vedėja vaikų ligų gydytoja Galina Mikšo).

Vaikų ligoninėje suburta aukščiausio lygio vaikų sveikatos priežiūros specialistų komanda diagnozuoja ir gydo vaikų ligas, teikia chirurgijos ir reabilitacijos paslaugas visų amžiaus grupių vaikams – nuo naujagimių iki aštuoniolikmečių.

Čia dirba 277 gydytojai, per 100 gydytojų rezidentų ir iki 600 slaugytojų, besirūpinančių sergančiais vaikais ir suteikiančių geriausią galimą medicinos pagalbą Lietuvoje. Vaikų ligoninės 517 lovų stacionare per metus gydoma daugiau nei 25 tūkst. pacientų, pas gydytojus specialistus ambulatoriškai pacientai apsilanko apie 180 tūkst. kartų.

8 operacinėse kasdien atliekama dešimtys skubių ir planinių operacijų. Čia garantuojamas visiškas saugumas ir pacientui, ir personalui. Per metus ligoninėje operuojama apie 8 tūkst. ligonių.

Vaikų ligoninės Vaikų konsultacijų poliklinikoje vaikus konsultuoja per 130 geriausių Lietuvos vaikų ligų specialistų: pediatrai, ortopedai – traumatologai, vaikų chirurgai, neonatologai ir kitų sričių specialistai, nuolat keliantys kvalifikaciją Europos ir kitų pasaulio šalių ligoninėse, klinikose, institutuose.

Valstybės, Europos Sąjungos struktūrinių fondų, didelio būrio ligoninės rėmėjų lėšomis ir čia dirbančių darbuotojų pastangomis ligoninė kasmet modernėja, įsigyja šiuolaikiškos aparatūros, leidžiančios pritaikyti tobulesnius tyrimų, diagnostikos ir gydymo metodus.

Vaikų ligoninės Neonatologijos centras yra pasiekęs puikių rezultatų, mažindamas perinatalinį, naujagimių ir kūdikių mirtingumą, neįgalumą nuo vaikystės. Naujagimių intensyviosios terapijos skyriuje kasmet gydoma per 300 naujagimių. Iš neišnešiotų naujagimių išgyvena apie 95 proc. Sunkiausiai sergančius naujagimius į šį centrą iš visos Lietuvos atveža Skubiosios pagalbos naujagimių brigada. Nuo  2017 m. kovo mėn. Neonatologijos centre veikia Donorinio motinos pieno bankas (www.pienobankas.lt).

Čia taikoma reanimacija ir intensyvioji terapija sunkias traumas ar kitas gyvybei pavojingas būkles patyrusiems vaikams. Iš Vilniaus, Alytaus ir Utenos apskričių ligoninių į Vaikų ligoninę juos saugiai ir kvalifikuotai perveža ligoninės Skubiosios pagalbos brigada. Kasmet gydytojams tenka gelbėti per 1,5 tūkst. vaikų.

Vaikų ligoninės Vaikų onkohematologijos centras – yra vienintelis šalyje vaikų onkohematologijos centras, turintis nacionalinio referencijos centro statusą. Jame gydomos vaikų kraujo ir limfinės sistemos ligos, visų rūšių piktybiniai navikai, sunkūs imunodeficitai, atliekamos kaulų čiulpų transplantacijos, taikoma pažangi ląstelių terapija. Šiuo metu čia pasveiksta 80 proc. pacientų, kaip ir kitose Vakarų Europos šalyse.

Vaikai ligoninėje ne tik tiriami ir gydomi, jie tęsia mokslus, bendrauja, žaidžia, skaito knygas, klausosi muzikos, jiems rengiamos nedidelės šventės. Padedami auklėtojų, žaidimų kambariuose vaikai mokomi lankstyti iš popieriaus, piešti, klausosi muzikos. Vaikus lanko savanoriškais pagrindais dirbanti organizacija „RAUDONOS NOSYS. Gydytojai klounai“. Savanorystę puoselėja ne vienas labdaros ir paramos fondas (Lietuvos vaikų vėžio asociacija „Paguoda“, Paramos ir labdaros fondai „Rugutė“, „Mamų unija“, V. Kernagio paramos ir labdaros fondas, Neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas“ ir kt.).  Ligoninėje nenutrūksta ir mokymosi procesas.

Ligoninės gydytojai, slaugytojai, socialiniai darbuotojai, auklėtojos ir kitas personalas nuolat stengiasi, kad ligoninė garsėtų ne tik aukštos kvalifikacijos medikais ir sėkmingais gydymo bei slaugos rezultatais, bet ir šilta, nuoširdžia atmosfera čia besigydantiems vaikams ir juos prižiūrintiems tėveliams bei artimiesiems.

Informacija atnaujinta 2021 11 11