Donata Šukytė

D_Sukyte2Gydytoja otorinolaringologė

2011 m. baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą ir įgijo medicinos gydytojos specialybę, 2014 m. – otorinolaringologijos rezidentūrą. Nuo 2014 m. dirba Vaikų ligoninės Vaikų ausų, nosies ir gerklės ligų skyriuje gydytoja otorinolaringologe.

2012 m. kvalifikaciją kėlė sinusų ir kaukolės pamato endoskopinės chirurgijos kursuose Varezės universitetinėje ligoninėje Italijoje, 2013 m. – Pasauliniame tarptautiniame otorinolaringologų draugijų federacijos kongrese Seule, Korėjoje, stažavosi Varezės universitetinėje ligoninėje ANG galvos-kaklo chirurgijos skyriuje pas prof. Paolo Castelnuovo, išklausė endoskopinės kaukolės pamato chirurgijos kursus su lavonų disekcija Barselonoje, Ispanijoje, taip pat endoskopinės sinusų chirurgijos kursus Varezėje, Italijoje, endoskopinės sinusų ir kaukolės pamato chirurgijos kursus su lavonų disekcija Paryžiuje, Prancūzijoje, kursus apie nediferencijuotą sinonazalinę karcinomą galvos-kaklo srityje ir tracheostomiją Varezės universitetinėje ligoninėje Italijoje, 2014 m. stažavosi Nacionaliniame Reginos Elenos onkologijos instituto Otolaringologijos galvos-kaklo chirurgijos skyriuje Romoje, Italijoje ir dalyvavo tarptautinėje nosies, sinusų ir kaukolės pamato endoskopinės chirurgijos konferencijoje „Endomilano 2014“ Italijoje. 2015 m. buvo pakviesta kaip lektorė į 8-ąją tarptautinę endoskopinės chirurgijos konferenciją „Milano Masterclass“ Italijoje ir tarptautinę Suleimanijos otorinolaringologijos konferenciją Irake. Atliko parodomąsias operacijas Suleimanijos universitetinėje ligoninėje ir dalyvavo kaip asistentė lavonų disekcijos kursuose sinusų endoskopinės chirurgijos dalyje.

Yra Vilniaus otorinolaringologų asociacijos ir Lietuvos otorinolaringologų draugijos narė.

Profesinio domėjimosi sritys: endoskopinė sinusų ir kaukolės pamato chirurgija, ryklės ir nosiaryklės ligos, vaikų ir suaugusiųjų miego apnėja, nosies ir prienosinių ančių ligos.
Atliekamos operacijos: adenoidektomija, tonzilektomija, septoplastika, kriauklių operacijos, knarkimo korekcija gomurio implantais, radiodažnuminis minkštojo gomurio standinimas, minkštojo gomurio, liežuvėlio ir ryklės plastika, endoskopinės sinusų operacijos (funkcinė, minimaliai invazinė), endoskopinė balionoplastika. ANG organų gerybinių auglių šalinimo. Timpanotomija ir timpanostomija. Nosies išorinės ašies repozicija po traumų. Kraujavimo iš nosies ir gerklės stabdymas. Tracheostomija. Endoskopinė choanoplastika.

Mokslinės publikacijos:

1. Rauba D., Lesinskas E., Petrulionis M., Šukytė D., Valeviciene R., Dementaviciene J., Palionis D. Isolated nasal amyloidosis: A case Report. Medicina. 2013.
2. Rauba D., Šukytė D. Modern technological innovations in endoscopic sinus surgery. Otorinolaringologijos aktualijos. Nr. 2 (14)2013.

Informacija atnaujinta 2017 12 05