Prof. dr. Vaidotas Urbonas

V_Urbonas2Biomedicinos mokslų daktaras, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius nuo 2019 m.

Gydytojas vaikų gastroenterologas

1982 m. Vilniaus universiteto Medicinos fakultete įgijo pediatrijos specialybę. Nuo 1993 m. mokėsi Vilniaus universiteto doktorantūroje ir 1998 m. apgynė biomedicinos mokslų daktaro disertaciją „Celiakijos kompleksinė diagnostika“.

Stažavosi: dukart Stokholmo St. Goran ligoninėje Švedijoje, Tamperės universiteto ligoninėje Suomijoje, Čikagos Layolos universiteto ligoninėje JAV, Umea universiteto ligoninėje Švedijoje, Grazo universiteto ligoninėje Austrijoje, Oksfordo universiteto J. Radcliff ligoninėje Anglijoje, Odensės universiteto ligoninėje Danijoje, Varšuvos motinos ir vaiko institute Lenkijoje.

Dukart tobulinosi Zalcburgo medicinos seminaruose Austrijoje, dalyvavo Europos vaikų gastroenterologijos, hepatologijos ir mitybos draugijos tobulinimosi kursuose Vilniuje ir Rygoje.

1988 m. apdovanotas trečiąja premija Lietuvos gastroenterologų konferencijoje, dalyvaujant sąjunginei gastroenterologų mokslinei draugijai.

1995 m. apdovanotas Vilniaus medicinos draugijos pirmąja premija ir 2011 m. garbės raštu už į praktiką įdiegtus mokslinius darbus.

Yra paskelbęs 175 mokslines publikacijas tarptautiniuose ir Lietuvos moksliniuose žurnaluose, vadovėlių „Vaikų ligos“ ir „Šeimos gydytojo vadovas“ bendraautoris. Išvertė leidinį „Vaikų gastroenterologija“, perskaitė per 200 pranešimų įvairiose Lietuvos ir tarptautinėse mokslinėse konferencijose.

Apdovanoti gydytojo rengti stendiniai pranešimai Pasauliniam vaikų gastroenterologų, hepatologų ir mitybos draugijos suvažiavimui (Bostonas, JAV, 2000) ir Europos gastroenterologijos savaitei (UEGW) (Ženeva, Šveicarija, 2002).

2004 m. Lietuvos švietimo ministerija įteikė garbės raštą už vadovėlį „Vaikų ligos“ (autorių kolektyvui).

Nuo 2008 m. dalyvauja organizuojant UEGW (Europos jungtinė gastroenterologijos savaitė) ir ESPGHAN (Europos vaikų gastroenterologų ir mitybos draugija) kasmetines konferencijas, yra tezių vertinimo narys.

Nuo 2015 m. dalyvauja keturiuose tarptautiniuose moksliniuose projektuose.

Lietuvos vaikų gastroenterologų ir mitybos draugijos pirmininkas, Europos vaikų gastroenterologų ir mitybos draugijos narys, Lietuvos pediatrų draugijos pirmininkas, Lietuvos enterinės ir parenterinės mitybos draugijos valdybos narys, LR Sveikatos apsaugos ministerijos konsultantas vaikų gastroenterologijai. Mokslinių žurnalų redakcinių kolegijų narys („Pediatrija“, „Gastroenterologija, hepatologija“).

Apdovanotas Sausio 13-osios atminimo medaliu.

Mokslinio domėjimosi sritys: vaikų virškinimo trakto ligos ir vaikų mityba (celiakija, malabsorbcijos sindromas, maisto alergija, gastroezofaginio refliukso liga, funkcinės virškinimo trakto ligos, kepenų ligos, kepenų transplantacija, sveikų ir sergančių vaikų mityba, probiotikai ir prebiotikai).

Informacija atnaujinta 2019 09 03