2022 m. kovo 18 d. planuojama konferencija „Kasdienė gydytojo praktika 2022: vaikų kvėpavimo organų ligos“

Nuotolinė mokslinė – praktinė konferencija

„Kasdienė gydytojo praktika 2022: vaikų kvėpavimo organų ligos“

Data: 2022 m. kovo 18 d.

Organizuoja:

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Vaikų ligų klinika

Alerginėmis ir kvėpavimo organų ligomis sergančių vaikų labdaros ir paramos fondas

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos, Pediatrijos centras.

Lietuvos vaikų pulmonologų draugija

Lietuvos pediatrų draugija

VšĮ VUL SK Cistinės fibrozės kompetencijos centras

Konferencijos organizacinio komiteto pirmininkė: prof. Odilija Rudzevičienė.

Nariai: doc. Sigita Petraitienė, dr. Rimvydas Ivaškevičius.

Vilniaus universitetas, Medicinos fakultetas, Klinikinės medicinos institutas, Vaikų ligų klinika.

Santariškių g. 4, LT-08406, Vilnius

Tel. 8-52-720270, el.paštas: Sigita.Petraitiene@santa.lt

Konferencijos tikslas – supažindinti gydytojus vaikų pulmonologus, pulmonologus, vaikų alergologus, alergologus ir klinikinius imunologus, vaikų gastroenterologus, dietologus, vaikų intensyviosios terapijos gydytojus, vaikų ligų gydytojus, vaikų onkohematologus, gydytojus anesteziologus reanimatologus, vaikų infekcinių ligų gydytojus, infekcinių ligų gydytojus, šeimos gydytojus, neonatologus, vaikų chirurgus, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojus, laboratorinės medicinos gydytojus, medicinos biologus su vaikų kvėpavimo organų ligų diagnostikos naujovėmis, diferencinės diagnostikos ypatumais, šiuolaikinio gydymo galimybėmis.

Registracijos mokesčio nėra. Išduodami 5 val. trukmės universiteto kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai.

Registruotis į konferenciją „Kasdienė gydytojo praktika 2022: vaikų kvėpavimo organų ligos“ galite paspaudę šią nuorodą

Esant nesklandumams registruojantis susisiekite: Roman.Semionov@santa.lt

Maksimalus dalyvių skaičius –300. Pasiekus maksimalų užsiregistravusių dalyvių skaičių registracija bus nutraukiama.

Dieną prieš konferenciją visiems užsiregistravusiems jų nurodytu el. paštu bus išsiųsta prisijungimo nuoroda, todėl prašome taisyklingai įrašyti savo el. pašto adresą.

Konferencijos pažymėjimai dalyviams ir pranešėjams bus išsiunčiami el. paštu.

Konferencijos „Kasdienė gydytojo praktika 2022: vaikų kvėpavimo organų ligos“ programa

11.30 – 12.00 Dalyvių prisijungimas. Virtuali rėmėjų paroda

12.00-14.00 I posėdis. Moderatorės: prof. Odilija Rudzevičienė, doc. Sigita Petraitienė

12.00-12.05 Sveikinimo žodis

12.05 – 12.35 Šiuolaikinis požiūris į cistinės fibrozės patogenezę, naujos gydymo galimybės. Dr Barry Linnane, adjunct Associate Professor, University of Limerick School of Medicine, Paediatric Respiratory Consultant, University Hospital Limerick (UHL), Dooradoyle, Limerick

12:35 – 12:50 diskusija su  Dr Barry Linnane.

12:50 – 13:15 Epigenetika ir plaučių ligos. Prof. Laimutė Vaidelienė, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Vaikų ligų klinika

13:15 – 13:35 Vaikų astmos gydymo naujienos. Doc. Sigita Petraitienė,  Vilniaus universitetas, Vaikų ligų klinika; VUL SK, Pediatrijos centras.

13:35 – 13:55 Elektroninių cigarečių rūkymo aktualijos ir galimi kvėpavimo takų pažeidimai. Dr. Miglė Leonavičiūtė-Klimantavičienė, VUL SK, Pediatrijos centras

13:55 – 14:15 Retų įgimtų plaučių ligų chirurginis gydymas. Dr. Arūnas Strumila, VUL SK, Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centras.

14.15-14.45 Pertrauka. Virtuali rėmėjų paroda

14.45-17:30 II posėdis. Moderatorės: prof. Odilija Rudzevičienė, doc. Sigita Petraitienė

14:45 – 15:15  Reabilitacinis gydymas vaikams sergantiems  kvėpavimo organų ligomis. Gyd. Giedrė Juškėnienė,  VUL SK, Vaikų fizinės medicinos ir reabilitacijos centras.

15:15 – 15:35 Nauji vaikų plaučių funkciniai tyrimai. Gyd. Paulius Kalibatas, Vilniaus universitetas, Vaikų ligų klinika; VUL SK, Pediatrijos centras.

15:35 – 16:00 Vaikų plaučių ultragarsiniai tyrimai. Gyd. Andrius Čekuolis, VUL SK, radiologijos ir branduolinės medicinos centras.

16:00 -16:30 Sergančio cistine fibroze paciento gydymo iššūkiai Lietuvoje. Doc. Valdonė Misevičienė Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Vaikų ligų klinika ir gyd. Paulius Kalibatas,  Vilniaus universitetas, Vaikų ligų klinika; VULSK, Pediatrijos centras

16:30 – 17:00  “Inhalant allergen and allergen component diagnostics”. Esben Eller, PhD, MSc, Senior Scientist at Odense Research Center for Anaphylaxis.

17:00 – 17:30 Diskusijos