Medicinos darbuotojų diena minima apdovanojant Santaros klinikų įsteigtų nominacijų nugalėtojus

Santaros klinikų kolektyvas tęsia prieš penkerius metus pradėtą tradiciją – medicinos darbuotojų dieną minėti apdovanojant ligoninės Nominacijų nugalėtojus.

 „Ką tik savo šeimose paminėjome gražias, viltį, prisikėlimą nešiančias Šv. Velykas. Šiandien čia susirinko kiek kitokia – medicinos darbuotojų šeima. Didžiuojuosi mūsų klinikų kolektyvu ir džiaugiuosi, kad įstaigoje jau penktus metus Profesinė medicinos darbuotojų diena minima būtent taip – apdovanojant jūsų pačių pastebėtus ir įvertintus kolegas.

Dirbti universiteto ligoninėje yra ir garbė, ir didelis iššūkis, todėl tik bendras komandinis darbas leidžia mums didžiuotis tuo, kad esame viena pažangiausių įstaigų Lietuvoje, o dažnu atveju – žinoma bei vertinama ir už šalies ribų. Santaros klinikų pasiekimai – tai jūsų pasiekimai, kasdienis, kruopštus ir atsakingas kiekvieno darbas.

Dėkoju už atsidavimą medicinai, mokslui ir pacientams. Nuoširdžiai sveikinu kiekvieną ir linkiu, kad eitumėte aukštai iškėlę galvas, jaustumėtės įvertinti, gerbiami ir mylimi,“ – kolektyvą sveikino naujasis Santaros klinikų vadovas prof. Feliksas Jankevičius.

Santaros klinikų nugalėtojus sveikino ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras prof. Aurelijus Veryga, kuris pabrėžė, jog mediko darbas reikalauja daug atsidavimo ir jį dirbantieji nesitiki apdovanojimų. Vis dėlto kiekvienas žmogus nori būti įvertintas. Tad linkėjo Santaros klinikoms išlaikyti gražią tradiciją Medicinos darbuotojų dieną sveikinti savo kolegas.

Šiais metais įprastus apdovanojimus – temines, specialiai šiai progai skirtas olandų skulptorės Corry Ammerlaan-van Niekerk statulėles „Dėkojame”, kurios simbolizuoja darnumą ir gausią šeimą, nuo didžiausio, iki mažiausio – gavo 10 klinikų darbuotojų 7 Nominacijų kategorijose: Metų gydytojas, Metų slaugytojas, Metų inovatorius, Vaikų numylėtinis, Komandos siela, Įstaigos ambasadorius ir Kolektyvo atradimas.

Pirmiausiai buvo apdovanoti nominacijos Metų gydytojas nugalėtojai. Tai Santaros klinikų plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Simonas Kaupas. Anot kolegų, Simonas yra jaunas perspektyvus gydytojas. Jis atlieka sudėtingas rekonstrukcines operacijas bendradarbiaudamas su kitų sričių specialistais. Rodo išskirtinį dėmesį pacientams – nuo bendravimo iki profesionalaus aukšto lygio operacinių paslaugų suteikimo. Niekada neatsisako padėti.

Kitas nugalėtojas šioje kategorijoje – tai Vaikų ligoninės gydytojas neurochirurgas Ramūnas Raugalas. Gydytojas – vienintelis nuolatinis Vaikų ligoninės neurochirurgas nuo 2008 m., priimantis ir konsultuojantis visus pacientus, kuriems reikia neurochirurgo pagalbos. Jis nepamainomas Vaikų ligoninėje, mylimas pacientų, gerbiamas jų tėvų, negaili savo laiko net atostogų metu atvykti konsultuoti reanimacijoje gydomų pacientų. Tėvams pataria, pamoko, niekada nesmerkia ir neturi išankstinių nuostatų. Be pacientų konsultacijų nuoširdžiai rūpinasi ir rezidentų darbu, nuo 2012 m. yra Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Neurologijos ir neurochirurgijos klinikos asistentas.

Antroji nominacijų kategorija – Metų slaugytojas. Pirmoji atsiimti simbolinio apdovanojimo buvo pakviesta Santaros klinikų vyresnioji slaugytoja – slaugos administratorė Sabina Barkovskaja. Tai Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centro slaugytoja,  turinti didelės darbo patirties, pastaruosius metus greta slaugytojos darbo atsakingai vykdanti ir slaugos administratorės pareigas, į vieningą darbingą kolektyvą vienijanti tiek slaugytojas, tiek ir slaugytojų padėjėjus bei kitą personalą. Sabina geba ne tik kantriai išklausyti, bet ir išgirsti, patarti ir paguosti, o kartais net ir surasti išeitį, atrodo, beviltiškose ar konfliktinėse situacijose. Ši slaugytoja yra komunikabili, pozityvi, kultūringa, puikiai, neprarandant žmogiškumo, bendraujanti su pacientais ir jų artimaisiais. Ypač gerbiama viso slaugytojų ir gydytojų kolektyvo ji yra visiems slaugytojams sektinas pavyzdys.

Taip pat pagerbta Vaikų ligoninės bendrosios praktikos slaugytoja Rima Šlapelienė, dirbanti Vaikų onkohematologijos centre. Sukaupusi daug išminties, šilumos ir patyrimo. Mylinti savo darbą. Tikra profesionalė ir nepakeičiama komandos narė. Rimutės globojami pacientai visada apsupti dėmesiu, supratimu ir užuojauta.

Trečioji nominacija skirta Metų inovatoriui. Juo šiais metais išrinktas Santaros klinikų gydytojas radiologas Marius Kurminas, dirbantis tiek diagnostinės vaizdinės radiologijos, tiek intervencinės radiologijos srityse, VU Medicinos fakulteto doktorantas. Jis aktyviai dalyvauja Branduolinės medicinos skyriaus veikloje, o pastaruoju metu žymiausia jo iniciatyva buvo diegiant naują radioterapinę prostatos vėžio gydymo procedūrą, kurią Santaros klinikos pradės taikyti pirmieji respublikoje. Taip pat Marius puikiai pažįstamas kaip intervencinis radiologas – ūmaus insulto gydymo komandos narys, pasiaukojamai dirbantis pacientų labui. Marius – tylus, kantrus, darbštus, tačiau jo inicijuojamos naujovės turi didelės svarbos pacientų gydymui.

Kaip įprasta, atskira nominacija – Vaikų numylėtinis Vaikų ligoninėje. Simpatijos atiteko Vaikų ligoninės Vaikų ortopedijos ir traumatologijos skyriaus vedėjui, gydytojui ortopedui-traumatologui dr. Giedriui Bernotavičiui. Tai gydytojas, pas kurį konsultuotis važiuoja vaikai iš visos Lietuvos. Atlieka unikalias operacijas Lietuvoje, padeda savo kolegoms, reguliariai dalyvauja tarptautiniuose kongresuose, skaitydamas paskaitas, ir priima kolegas iš užsienio, nuolat deda pastangas, kad būtų dar labiau patobulinta ortopedinė pagalba vaikams. Gydytojas ne tik labai profesionalus, bet ir labai malonus, nuoširdus, paprastas, mėgstamas pacientų ir jų tėvų, dėl to prie jo kabineto durų konsultacijų dienomis rikiuojasi eilės. Su visais pacientais, kokio amžiaus jie būtų, gydytojas suranda bendrą kalbą ir savą priėjimą.

Penktoji nominacijų kategorija – Komandos siela. Joje paskelbti du laimėtojai.  Komandos siela Santaros klinikose tapo ergoterapeutė Raimonda Kavaliauskaitė, dirbanti Reabilitacijos, fizinės ir sporto medicinos centre. Tai kūrybinga, entuziastinga, uždeganti optimizmu ir gera nuotaika, savo pavyzdžiu įkvepianti ir pacientus, ir kolegas, pabuvusi ir paciento vaidmenyje, ir sėkmingai grįžusi į ergoterapeuto darbą.

Komandos siela Valstybiniame patologijos centre išrinkta administratorė Lina Seibutė. Lina yra nuolat besišypsanti, dėmesinga, iniciatyvi. Kolegos ją vertina už draugiškumą, empatiją, gebėjimą pastebėti kiekvieną nuotaiką ir įsiklausyti į kiekvieną kolegą.

Šeštojoje nominacijoje dalyviai varžėsi dėl Įstaigos ambasadoriaus vardo ir jį iškovojo Santaros klinikų šeimos gydytojas Valerijus Morozovas. Valerijus – daugiausia profesionalių patarimų davęs Šeimos medicinos centro gydytojas pacientams ir netgi kolegoms, taip pat atstovavęs medikų interesams TV ir radijo laidose.

Šiais metais paskutiniosios nominacijos Kolektyvo atradimas nugalėtoja balsų dauguma išrinkta Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centro gydytoja neonatologė Violeta Gulbinienė, kuri pasižymi geru klinikiniu ir strateginiu mąstymu, sugeba greitai ir tiksliai priimti sprendimus, reikalingus teikiant pagalbą mažiausiems pacientams. Jaunoji gydytoja yra kruopšti ir pareiginga, visada randanti tinkamiausią žodį mažųjų tėveliams. Ji puikiai taiko naujausius naujagimių gydymo metodus, skyriuje aktyviai skleidžia šiuolaikines neonatologijos pasaulio naujienas. Tai padeda įvertinti naujagimių skyriaus ateities perspektyvas siekiant skyriaus ambicijų.