Medicinos darbuotojų dienai paminėti – Santaros klinikų „Nominacijos 2018“

Jau ketvirtus metus Santaros klinikų kolektyvas profesinę medicinos darbuotojų dieną mini pagerbdami kolegas ir rinkdami Santaros klinikų Nominacijų nugalėtojus. Per šiuos metus įvertinta ir apdovanota ne viena dešimtis darbuotojų.

Santaros klinikų darbuotojus sveikino l. e. generalinio direktoriaus pareigas prof. Juozas Raistenskis, prof. habil. dr. Kęstutis Strupas, pacientų vardu sveikino maestro prof. Donatas Katkus.

Iš viso paskelbti 8 nugalėtojai penkiose nominacijų kategorijose. Šių metų nominacijos: Kolektyvo atradimas, Metų inovatorius, Metų gydytojas, Metų slaugytojas ir Vaikų numylėtinis.

Pirmoji nominacija – Kolektyvo atradimas. Šiai nominacijai buvo siūlomi profesinėje veikloje netikėtai atsiskleidę medikai ir paskelbti du nugalėtojai. Donatas Jocius – Radiologijos ir branduolinės medicinos centro gydytojas radiologas apdovanotas už kruopštumą, darbštumą, puikius bendravimo įgūdžius ir su pacientais, ir su kolegomis, už tai, kad pirmasis gydytojas radiologas, ėmęsis kasdienėje praktikoje intervencinės radiologijos nekraujagyslinėje srityje – o tai per trumpą laiką buvo įgyvendinta, efektyvu ir pripažinta daugelyje klinikinių sričių.

Rūtenis Vytas – Valstybinio patologijos centro, Patologijos technologijų laboratorijos patologijos technologas. Tai tikras Valstybinio patologijos centro atradimas ir kolektyvo siela, užkrečiantis iniciatyvumu, jaunatvišku kūrybiškumu, pavydėtinu sumanumu bei nesuvaidintu pozityvumu.

Antroji nominacija – Metų inovatorius. Kolektyvas šįmet pasiūlė 8 nominantus, o nugalėtoju tapo Giedrius Volbekas – Anesteziologijos, intensyviosios terapijos ir skausmo gydymo centro gydytojas anesteziologas reanimatologas už drąsą metant iššūkį nusistovėjusioms nuostatoms, atkaklumą tobulėjant, norą, kad tobulėtų kiti. Už idėjų veržlumą, ryžtą imantis naujų iniciatyvų, troškimą keistis ir perduoti tai ateinančiai kartai. Už nepailstamą norą matyti progresuojančią visuomenę.

Trečioji nominacija  – Metų gydytojas. Metų gydytoju Santaros klinikose tapo Birutė Zablockienė – Infekcinių ligų centro, II infekcinių ligų skyriaus infekcinių ligų gydytoja. Šiuo metu gydytoja dar ir VU doktorantė. Ji išsiskiria savo puikiu klinikiniu mąstymu, atidumu pacientui, rūpestingumu ir gebėjimu dirbti kolektyve. Lengvai suranda kontaktą su pacientu, todėl yra mylima ir pacientų, ir bendradarbių, o ypač kolegų gydytojų. Dėl inovatyvių idėjų, nuolatinio noro tobulėti, kolegialumo ji tikrai buvo verta metų gydytojo vardo.

Metų gydytoja Vaikų ligoninėje išrinkta dr. Sonata Šaulytė-Trakymienė – Vaikų onkohematologijos centro Vaikų onkohematologijos skyriaus gydytoja vaikų hematologė. Kolegos gydytoją vertina už meilę savo darbui ir didžiulę meilę vaikams, už energingumą, pozityvumą, inovatyvumą, kruopštumą ir aplinkiniams spinduliuojamą gerą energiją.

Ketvirtoji nominacija – Metų slaugytojas. Metų slaugytoja Santaros klinikose paskelbta Olga Didenko – Anesteziologijos, intensyviosios terapijos ir skausmo gydymo centro, II reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vyresnioji slaugytoja – slaugos administratorė. Tai aukštos profesinės kvalifikacijos, pareiginga, iniciatyvi, niekada nenuilstanti, darbui bei savo profesijai atsidavusi slaugytoja, mokanti ne tik visus suburti ir motyvuoti, bet ir suprasti bei palaikyti. Tai žmogus, kurį myli ir gerbia visas kolektyvas.

Metų slaugytoja Vaikų ligoninėje išrinkta Inesa Subotovič – Neonatologijos centro administratorė, bendrosios praktikos slaugytoja. Inesa – nepaprastas, išskirtinis žmogus, kurio ypatingos savybės daugeliui yra tik svajonė. Tai begalinis optimizmas net ir sunkiausiomis akimirkomis, draugiškumas, paslaugumas, didžiulė kantrybė ir nuoširdumas. Net ir apkrauta įvairiausiais darbais, kai kitas fiziškai palūžtų, Inesa sugeba išlikti puikia, besišypsančia kolege, su kuria pabendravus visiems pasidaro gera. Inesa – viena labiausiai patyrusių slaugytojų, dirbanti iš tikrojo pašaukimo, neįsivaizduojanti savęs kitoje vietoje. Atrodo, kad Inesą vardu žino visa ligoninė. Tai žmogus, kuris yra kolektyvo ašis ir siela.

Penktoji nominacija – Vaikų numylėtinis Vaikų ligoninėje. Vaikai – ypatingi pacientai, tad šiai nominacijai siūlyti medikai, kurie pacientų, jų tėvelių, personalo dažniausiai įvertinami kaip greičiausiai randantys bendrą kalbą su sergančiu vaiku. Vaikų numylėtiniu 2018-aisiais išrinktas Justinas Blaževičius – Vaikų fizinės medicinos ir reabilitacijos centro Vaikų fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus ergoterapeutas. Pasak kolegų, Justinas energingas, draugiškas, linksmas, sugebantis ir išklausyti, ir patarti, visuomeniškas, gerai vaikus suprantantis specialistas.