Planinių paslaugų teikimo tvarka ligoninėje. ATNAUJINTA

VUL Santaros klinikos, kaip ir kitos šalies asmens sveikatos priežiūros įstaigos jau pasirengė atnaujinti ir ambulatorinių, ir stacionarinių paslaugų teikimą. Kaip teigia VUL Santaros klinikų generalinis direktorius prof. Feliksas Jankevičius, šis procesas pradės vykti, griežtai laikantis infekcijos kontrolės taisyklių, kurių tikslas – iki minimumo sumažinti pavojų pacientams užsikrėsti koronavirusine infekcija COVID-19.

Numatyta, kad suderinus pasirengimo planą su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru, klinikos pacientams duris atvers gegužės 13 dieną.

Pasak VUL Santaros klinikų direktorės valdymui Aušros Bilotienės Motiejūnienės, prie buvusios tvarkos įstaiga dar negrįžta, veikla atsinaujins etapais, kol kas tik iki penkiasdešimties procentų buvusios apimties.

Ambulatorinės planinės paslaugos  bus teikiamos ir nuotolinės, ir pacientui atvykus į polikliniką. Nuotolinei    konsultacijai pacientą registruos Konsultacijų poliklinikos (Vaikų konsultacijų poliklinikos) registratūros darbuotojai. Nuotolinė konsultacija specialistui parodys, ar pacientui tokios pagalbos užtenka. Jei gydytojas nuspręs, kad reikia konsultacijos gyvai, susisieks su pacientu, kad šis atvyktų apžiūrai į Santaros klinikų Konsultacijų polikliniką (Vaikų konsultacijų polikliniką, Santariškių g. 7 ir 4).

Visi pacientai planinėms gydytojų konsultacijoms bus registruojami Išankstinėje pacientų registravimo (IPR) sistemoje www.sergu.lt. Prioritetas bus teikiamas pacientams, užsiregistravusiems iki 2020 metų kovo 16 dienos ir kurių konsultacijos buvo atidėtos dėl karantino. Siuntimas užsiregistravusiems pacientams iki karantino pradžios galioja.

Internetu pacientai galės registruotis tik nuotolinėms konsultacijoms. Naujai besikreipiantys pacientai bus registruojami IPR sistemoje tik su elektroniniu siuntimu nuotolinėms konsultacijoms tuomet, kai bus baigta laukiančiųjų pacientų registracija. Dėl nuotolinės konsultacijos su pacientu bus susisiekta telefonu.

Tiesioginio kontakto su pacientu paslauga bus teikiama tik tuomet, kai jos neįmanoma suteikti nuotoliniu būdu. Tiesioginio kontakto konsultacijos sergu.lt sistemoje skelbiamos nebus, šiai paslaugai pacientą gali užregistruoti gydytojas, esant tam tikroms indikacijoms, dėl kurių nuotolinė konsultacija nėra teikiama. Tiesioginio kontakto konsultacijai pacientai turi atvykti likus ne daugiau nei 10 minučių iki paskirto vizito laiko ir prie įėjimo į įstaigą pateikti SMS žinutėje nurodytą informaciją su vizito laiku. Tikslus laiko planavimas padės išvengti pacientų būriavimosi ir nereikalingų eilių poliklinikoje.

Atvykusiam ambulatorinės konsultacijos pacientui bus būtina dėvėti vienkartinę medicininę kaukę, jį lydėti gali tik vienas asmuo, taip pat dėvintis veido apsaugos priemonę. Atvykus į Konsultacijų polikliniką (Vaikų konsultacijų polikliniką), pirmiausia bus įvertinta atvykusiojo būklė, pamatavus temperatūrą. Gali būti, kad iš vakaro prieš vizitą bus susisiekta su pacientu ir užduota keletas klausimų apie paciento pasirengimą.

Pasak direktorės valdymui Aušros Bilotienės Motiejūnienės, konsultacijos karantino laikotarpiu užtrunka šiek tiek ilgiau, nes prireikia specialaus kabinetų paruošimo – vėdinimo, valymo, dezinfekavimo tam, kad pacientai būtų  saugūs.

Jei pacientams kyla klausimų, klinikų svetainėje www.santa.lt, Vaikų ligoninės pacientams –  www.vaikuligonine.lt  yra nurodyti centrų ir Konsultacijų poliklinikos (Vaikų konsultacijų poliklinikos) kontaktiniai telefonai, taip pat informacijos gali suteikti ir šeimos gydytojai. Prioritetas šiuo metu teikiamas tiems pacientams, kurie buvo užsiregistravę planinėms paslaugoms gauti iki karantino.

Atvykstantiems planinių paslaugų į Santaros klinikų, taip pat ir Vaikų ligoninės stacionarą, likus ne daugiau nei 48 valandoms iki hospitalizacijos  reikia turėti PGR metodu atliktą tyrimą dėl Covid-19. Rekomenduojama tyrimą atlikti mobiliuosiuose punktuose pagal gyvenamąją vietą. Ne Vilniaus miesto gyventojams išimtiniais atvejais gali būti tyrimas atliekamas ir ligoninėje, bet neišvengiamai teks palaukti tyrimo atsakymo.

Griežtai laikantis infekcijų kontrolės rekomendacijų, bus atnaujinamos ne tik ambulatorinės, bet ir stacionarinės paslaugos. Hospitalizuojant ligonius ypač  svarbu atskirti pacientų srautus, teigia prof. F. Jankevičius. Santaros klinikos turės tris pagrindinius srautus: pacientai, kuriems reikia neatidėliotinos, skubios pagalbos, tie, kuriems numatytos planinės paslaugos, ir įtariami infekuoti pacientai, kuriems įrengtos specialios patalpos D korpuse. COVID-19 sergantys pacientai kaip ir anksčiau bus hospitalizuojami specialiame infekcinių ligų korpuse, kur jiems taikoma deguonies terapija ir plaučių ventiliacija.

Prof. F. Jankevičiaus teigimu, VUL Santaros klinikos, kaip ir kitų šalių ligoninės, imasi būtinų priemonių, siekdamos savo veikla nepadidinti sergamumo infekcinėmis ligomis, stengdamosi neužkrėsti nei konsultuotis, nei gydytis nuo kitų ligų atvykusių pacientų.