Santariškių miestelyje įkasta kapsulė simbolizuoja naujų ligoninės korpusų statybų pradžią

Prieš trejus metus pradėti naujojo Vaiko raidos centro (VRC) ir dviejų pediatrijos korpusų projektavimo  darbai, o vakar Santariškių medicinos miestelyje šalia Vaikų ligoninės jau įkasta kapsulė, simbolizuojanti Santaros klinikų naujų korpusų statybų pradžią.

7,4 mln. eurų kainuojanti, Europos Sąjungos fondų ir valstybės biudžeto lėšomis finansuojamų VRC  korpuso statybų pabaiga numatoma kitų metų pavasarį.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, daug metų neišspręsta problema prieš trejus metus susivienijus visoms atsakingoms institucijoms pajudėjo iš mirties taško.

„Tad sulaukėme šios svarbios akimirkos, kai šiandien įkasdami kapsulę – tebūnie ir negalėdami visi susirinkti vienoje vietoje – mes vykdome savo įsipareigojimus, kuriuos davėme, siekdami deramai pasirūpinti jaunosios kartos fizine ir psichine sveikata“, – sako ministras A. Veryga.

Pasak Santaros klinikų generalinio direktoriaus prof. Felikso Jankevičiaus, pastaruoju metu pavyko įgyvendinti ne vieną projektą Santaros klinikų teikiamoms medicinos paslaugoms pagerinti ir modernizuoti.

„Neseniai pastatytas Infekcinių ligų centro korpusas šiandien efektyviai pasitarnauja sunkios koronavirusinės infekcijos pandemijos akivaizdoje. Neabejoju, kad ir lėšos, investuotos į Vaiko raidos centro ir pediatrijos korpusų projektą bei statybas atsipirks su kaupu išaugusia vaikų medicinos paslaugų kokybe ir prieinamumu“, – sako prof. F. Jankevičius.

Statybos pradedamos nuo korpuso, kuriame įsikurs Vaiko raidos centras, jau 30 metų prisidedantis  prie modernios pagalbos vaikams su raidos ir psichikos sutrikimais ir jų šeimoms sistemos kūrimo, plėtojantis ir diegiantis inovatyvias ankstyvosios reabilitacijos ir vaikų ir paauglių psichiatrijos paslaugas vaikams ir jų šeimoms.

Kaip prisimena Vaiko raidos centro vadovė dr. Jovita Petrulytė, centro patalpų klausimai buvo sprendžiami nuo 2008 metų, kai buvo pasirašytas Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) ir Turto banko susitarimas dėl naujo VRC statybos, bet šis projektas nebuvo įgyvendintas.

„Paslaugų teikimo vaikams ir šeimoms sąlygos ypač pablogėjo nuo 2013 metų rudens, kai įgriuvo vieno iš pastatų Žvėryne stogas. Teko ieškoti sprendimų, kaip tęsti pagalbą vaikams, turintiems raidos sutrikimų. Dėl avarinės būklės pastato teko sumažinti kai kurių skyrių veiklos apimtis, pailgėjo eilės gauti labai reikalingas vaikams ir paaugliams paslaugas. Nuo 2018 metų laikinai prisiglaudęs Vaikų ligoninės chirurgijos korpuse ir Kairiūkščio gatvėje esančiame Santaros klinikų korpuse, Vaiko raidos centras šiandien sulaukia džiugios žinios apie statybų pradžią“, – sako VRC vadovė J. Petrulytė.

Kartu su Vaiko raidos centro korpusu suprojektuoti dar du modernūs pediatrijos paslaugoms skirti korpusai, kuriuose įsikurs vaikų konsultacijų poliklinika, priėmimo-skubios pagalbos skyrius ir vaikų ligų stacionaras.

„Šiuo metu išsklaidytos per kelias vietas vaikams teikiamos paslaugos atsiras po vienu stogu. Pastačius visus tris suprojektuotus korpusus, galima bus teigti, kad turime pirmąją po Nepriklausomybės atkūrimo pastatytą ligoninę, skirtą suteikti visą įmanomą šiuolaikinę medicinos pagalbą mūsų vaikams“, – apie ateitį kalba buvęs ilgametis Vaikų ligoninės direktorius, Santaros klinikų generalinio direktoriaus patarėjas prof. Juozas Raistenskis.

Pediatrijos korpusų statybai prireiks apie 24 mln. eurų. Projekte numatyta, kad korpusai bus statomi iš Valstybės investicijų programos ir Turto banko lėšomis.

Naująją ligoninę statys „Veikmės statyba“, kurios direktorius  Mantas Bagdonavičius sako, kad kiekvienas statinys, tarnaujantis visuomenės gerovei ir sveikatai, yra ypatingos reikšmės, todėl organizacija didžiuojasi, galėdama savo kompetencijomis ir ilgamete patirtimi prisidėti prie šio objekto kūrimo.