TV 3 išsipildymo akcija 2018: Vaikų ligoninei dovanota naujoji videosistema – patogi gydytojui ir saugi pacientui

TV3 ir SEB banko organizuotos Išsipildymo akcijos 2018 dovana Vaikų ligoninei – moderni videosistema, kuri sujungta su urologinėms manipuliacijoms skirtu endoskopu leidžia darbo vaizdus matyti ekrane. Akcijos laikotarpiu surinkti pinigai, kuriuos aukojo Lietuvos žmonės, nuo šiol tarnaus Vaikų ligoninėje gydomų vaikų, sergančių urologinėmis ligomis, diagnostikai ir gydymui.

Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centro vadovo doc. dr. Gilvydo Verkausko nuomone, sistema yra dar vienas ligoninės žingsnis modernesnės medicinos link. Videosistema turi daug papildomų reikalingų darbui funkcijų, kuriomis senesnės kartos prietaisai nepasižymėjo. Pavyzdžiui, specialias šviesos programas, leidžiančias aiškiai pamatyti atskirus darinius šlapimo pūslėje arba pagal operuojančiojo chirurgo poreikius nustatomas kameros kampas, taip pat speciali plovimo funkcija, kai atliekant tam tikrą procedūrą ar operaciją nustatytu slėgiu leidžiamas skystis apsaugo sistemą nuo perkrovimo ir intoksikacijos. Pasak gydytojo urologo doc. dr. G. Verkausko, tai nepamainoma pagalba atliekant inkstų endoskopines operacijas.  Ką jau kalbėti apie tai, kad tokia moderni sistema labai pagerina diagnostikos galimybes, yra ne tik patogi gydytojui, bet ir saugi pacientui. Be to, leidžia išsaugoti tyrimų ir operacijų vaizdus, kuriuos vėliau galima panaudoti mokymo tikslams, transliuoti į kitus centrus.