Vaikai vaikams: ketvirtus metus iš eilės gabiausi šalies vaikai koncertuos dėl sergančių bendraamžių

Balandžio 12 d. 19 val. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje ketvirtus metus iš eilės vyks labdaros koncertas „Vaikai vaikams“, kuriuo siekiama pažymėti pasaulinio garso violončelininko, dirigento, žmogaus teisių gynėjo, filantropo Mstislavo Rostropovičiaus veiklą Lietuvoje.

Net 25-erius metus M. Rostropovičius užsiėmė labdaringa veikla, ne kartą yra parėmęs Vaikų ligoninę, esančią Vilniuje, Santariškėse, į didžiają sceną padėjęs užlipti dešimtims ryškiausių Lietuvos ir pasaulio menininkų. Iškilmingame labdaros koncerte „Vaikai vaikams“ atgims paties Maestro M. Rostropovičiaus idėjos.

Kartu su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, diriguojamu Modesto Barkausko, scenoje pasirodys M. Rostropovičiaus fondo remiami šalies jaunieji atlikėjai, kurie savo išskirtiniu talentu sieks atkreipti dėmesį į bendraamžius sergančius vaikus: bus renkamos lėšos Vaikų ligoninės paramos fondui. „Vaikai koncertuoja dėl vaikų, ugdomas jų pilietiškumas solidarumas ir atjauta – tokia yra mūsų rengiamo koncerto pagrindinė idėja bei padėka Maestro, nešusiam viltį daugybei vaikų visame pasaulyje. Ne visi vaikai turi galimybių koncertuoti didžiosiose scenose, kai kurie baltose palatose laukia dienos, kai pasveiks ir grįš į išsiilgtus namus. Prieš keletą metų sujungę jėgas su Šv. Kristoforo orkestru ir Vaikų ligoninės paramos fondu, nusprendėme, jog niekas kitas neskamba taip prasmingai, kaip aukoti savo bendraamžių gerovei kviečianti jaunųjų talentų muzika,“ – pasakoja M. Rostropovičiaus fondo direktorė Agnė Kažimėkaitė.

Bus renkamos lėšos Vaikų onkohematologijos skyriui

Koncerto tikslas – padėti Vaikų ligoninės paramos fondui įgyvendinti projektą „Antibakterinių baldų įrengimas Vaikų onkohematologijos skyriaus Kaulų čiulpų transplantacijos poskyriui“. Tai vienintelis vaikų kaulų čiulpų transplantacijos centras, atliekantis autologines bei alogenines kraujodaros kamieninių ląstelių transplantacijas Lietuvoje bei didžiausias toks centras Baltijos šalyse. Šiuo metu centras siekia įsigyti specialių baldų komplektą, kuris užkerta kelią hospitalinėms infekcijoms plisti. Hospitalinės infekcijos arba infekcijos, susijusios su ligoninėmis, buvo ir yra viena iš didžiausių ligoninių problemų visame pasaulyje. Jų sukėlėjai gali būti įgyti įvairiai: mikroorganizmai perduodami per kito paciento, personalo rankas, drabužius, per orą, nuo įvairių paviršių, instrumentų, baldų. Europos Sąjungos šalyse hospitalinės infekcijos paveikia vieną iš 20 pacientų – tai 4,5 mln. pacientų Europos Sąjungoje kasmet. Tai ligoninėms papildomai kainuoja 7 milijardus eurų ir lemia papildomus 37 tūkst. mirčių. Šiuo metu Vaikų kaulų čiulpų transplantacijos poskyriui reikalinga suma – 40 tūkst. eurų. Aukoti šiam tikslui galima jau dabar, pervedant paramą į Vaikų ligoninės paramos fondo sąskaitą nr. LT307300010135084529.

„Labai džiaugiamės, jog šio prasmingo koncerto tradiciją nuo pat pat pradžių globoja J. E. Prezidentas Valdas Adamkus ir ponia Alma Adamkienė. Taip pat džiaugiamės, jog negalėsiantys koncerto pasiklausyti gyvai, tai galės padaryti stebėdami jo transliaciją per LRT Kultūra kanalą balandžio 14 d. 21 val. Šiuo metu vaikai intensyviai rengia įspūdingą koncerto programą, kuri išties turėtų sujaudinti ne vieną, tad tikimės sulaukti kuo daugiau neabejingų klausytojų. Taip pat norime tarti ačiū visoms koncertą organizuojančioms pusėms – viskas daroma neatlygintinai, kad visi iki vieno surinkti eurai atitektų Vaikų ligoninei,“ – kalbėjo A. Kažimėkaitė.

Nemokamas labdaros koncertas „Vaikai vaikams“ vyks balandžio 12 d. 19 val. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Koncertas http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013689045/vaikai-vaikams

Koncerto akimirkos nuotraukose   https://we.tl/VuXInjJlXk