Vaikų ligoninėje dėl gripo epidemijos paskelbtos laikinos ribojimo priemonės

2019 m. sausio 30 d. Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Vilniuje skelbiama gripo epidemija. Nuo pat šio gripo sezono pradžios vyrauja A tipo virusas. Vaikų ligoninėje nuo gripo sezono pradžios nustatyti 377 A tipo gripo atvejai.

Sezoninio gripo inkubacinis periodas 24-72 val. Užkrečiamumo laikotarpis: 1 diena iki infekcijos pasireiškimo ir 7 dienos nuo susirgimo pradžios.

Ribojamas pacientų lankymas

• Ribojamas lankančių asmenų skaičius. Vieną pacientą vienu metu esant neatidėliotinam  reikalui galima lankyti tik vienam šeimos nariui.
  • Neleiskite lankytis pas sergančius broliukus ir sesutes kitiems šeimos vaikams – 68 proc. visų sergančiųjų yra vaikai, taigi jie yra pagrindiniai oro lašelinės infekcijos platintojai populiacijoje.

Saugaus kosulio ir elgesio higienos reikalavimai

• Kosint, čiaudint reikėtų užsidengti burną vienkartinėmis servetėlėmis, sulenkta alkūne. Nerekomenduojama užsidengti plaštaka ar daugkartinio naudojimo nosinėmis.
  • Reguliariai plauti ir dezinfekuoti rankas, ypač nusikosėjus ar nusičiaudėjus.
  • Panaudotas nosines iškart išmesti į buitines atliekas.
  • Stengtis neliesti akių, nosies ir burnos, ypač nedezinfekuotomis rankomis.
  • Nesilankyti žmonių susibūrimo vietose. Jei tai neišvengiama, užsidėti medicininę kaukę.
  • Dažnai, pagal galimybes mikrocirkuliacijos režimu atveriant langus, vėdinti patalpas. Nevėdinti patalpų per higienos kambarius bei atvėrus duris į koridorius.

Infekcijų kontrolės skyriaus informacija