Vaikų ligoninėje – devintoji kasmetinė konferencija, pristatanti vaikų alergologijos naujienas

2018 m. spalio 5 d. Vaikų ligoninėje įvykusioje mokslinėje-praktinėje konferencijoje  „Vaikų alergologijos naujienos 2018“ gydytojai buvo supažindinti su alerginių ligų diagnostikos naujovėmis, diferencinės diagnostikos ypatumais, šiuolaikinio gydymo galimybėmis.

Konferencijoje, kurią organizavo Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Klinikinės medicinos instituto Vaikų ligų klinika, Alerginėmis ir kvėpavimo organų ligomis sergančių vaikų labdaros ir paramos fondas, Vaikų ligoninė, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų filialas, Lietuvos vaikų alergologų draugija, Lietuvos mokslų akademijos alergologijos komisija, Lietuvos alergologų ir klinikinių imunologų draugija, Lietuvos pediatrų draugija, vyko interaktyvus mokymo seminaras „Dermatologų praktiniai patarimai: žvynelinė, pūlingas hidradenitas, sauskelnių dermatitas“. Seminarą vedė gydytoja Indrė Šaferienė (Vaikų ligoninė, VULSK filialas) ir gyd. Inga Kisielienė (VULSK, Dermatovenerologijos centras). Seminare gydytojams buvo pateikta ne tik teorinė dalis, tačiau ir duoti praktiniai patarimai, kaip taisyklingai sutepti sausą, pažeistą vaikų odą.

Konferencijos atidaryme sveikinimo žodį taręs VU MF KMI Vaikų ligų klinikos vadovas prof. Vytautas Usonis pažymėjo, jog tai jau devintoji kasmetinė konferencija, kasmet pritraukianti vis daugiau klausytojų, palinkėjo sėkmės organizuojant konferencijas ir ateityje.

Apie maisto alergijos diagnostiką pranešimą skaitė konferencijos svečias prof. Philippe Eigenmann (Ženevos universitetinė ligoninė, Alergologijos skyrius, Vaikų ir paauglių padalinys). Apie anafilaksijos naujienas pranešimą skaitė konferencijos organizatorė prof. Odilija Rudzevičienė.

Kitos ne mažiau įdomios temos: „Vaikų bronchų astma: kas naujo?“ (doc. Sigita Petraitienė, VU MF KMI VLK, Vaikų ligoninės vaikų pulmonologijos ir alergologijos skyrius), „Reti maisto alergenai“ (prof. Rūta Dubakienė, VU MF), „Alerginis kontaktinis dermatitas“ (prof. Eglė Vaitkaitienė, LSMU VLK), „Eritemos diferencinė diagnostika“ (doc. Eglė Tamulevičienė, LSMU), „Alergija vabzdžiams: nuo teorijos iki klinikinės patirties“ (gydytoja Ingrida Mačiulaitytė, Vaikų ligoninė, Vaikų pulmonologijos ir alergologijos skyrius, pristačiusi keturis specifine imunoterapija su vabzdžių nuodais gydomus pacientus), „Kaip apsisaugoti nuo namų dulkių erkių?“ (gydytojas Linas Griguola, VU MF) bei dar viena mūsų vaikų pulmonologijos ir alergologijos skyriaus klinikinė patirtis – „Alergija ibuprofenui (klinikinis atvejis)“, kurią pristatė gydytoja Milda Dumčiūtė, VU MF.

Audringos diskusijos po pranešimų, pertraukų metu, gausus rėmėjų būrys parodo, jog konferencija naudinga ir reikalinga.

Gydytojų alergologų ir klinikinių imunologų inf.