Vaikų ligoninės paramos fondui, renkančiam lėšas ultragarsiniam skalpeliui įsigyti, pirmasis lėšų skyrė Porsche klubas Lietuva

Šiuo metu renkamos lėšos ultragarsiniam skalpeliui įsigyti. Į mūsų kvietimą vieni iš pirmųjų atsiliepė Porsche klubo Lietuva nariai. Klubo prezidentui Renatui Augustinui bei Tarybos nariams surengus aukcioną, Vaikų ligoninės paramos fondui surinkta 6 000 eurų. Pagrindinį aukciono prizą Koventrio universitete studijuojančio automobilių dizainą Tado Malinausko darbą įsigijo Porsche centro Vilnius kolektyvas.

Tam, kad vaikų ortopedai ir traumatologai bei vaikų chirurgai galėtų įsigyti šį prietaisą, iš viso reikia  65 000 eurų. Ir jūs dar galite prisidėti!

Ultragarsinis skalpelis, kitaip – dviejų modulių chirurginė ultragarsinė sistema bus naudojama ortopedijos-traumatologijos ir plastinės rekonstrukcinės minkštųjų audinių chirurgijos srityje: kauliniams navikams ir kaulinėms cistoms šalinti, įgimtų ir įgytų kaulinių patologijų chirurginiam gydymui, taip pat norint atlikti laminektomiją, laminoplastiką, foraminotomiją, sakralinę laminoplastiką, foraminotomiją, stuburo kanalo dekompresiją, osteofitų ir osteochondritų rezekciją, kaulinio auglio rezekciją, žandikaulio osteotomiją, orbitalinę rekonstrukciją, pakauškaulinę, orbitalinę – skruostikaulio kraniotomijas, orbitalinę rekonstrukciją ir kt.

Naudojant šios sistemos antgalius, skirtus kauliniam audiniui,  atliekamas saugus, tikslus, kontroliuojamas kaulo pjūvis, nėra kaulinių skeveldrų, mažesnis kraujavimas iš kaulo, kaulinis audinys šalinamas nepažeidžiant minkštųjų audinių – nepažeidžiami nervai, kraujagyslės, galvos smegenų dangalas, nėra sukamųjų judesių, kurie įsuktų, plėštų ar kitaip mechaniškai žalotų gyvybiškai svarbius audinius. Naudojant minkštiesiems audiniams skirtus antgalius, negyvi minkštieji audiniai pašalinami, nepažeidžiant sveikų ląstelių ir kraujagyslių, todėl labai tinka gydant žaizdas (pragulas, nudegimus, trofines ir kitas opas), leidžia chirurgui paruošti „žaizdos guolį“, ardo ir šalina bakterijas ir biofilmus.