Vaikų ligoninės slaugytojų darbu domėjosi svečiai iš Turkijos

Naujiena-201604042016 m. balandžio 1 d. Vaikų ligoninėje viešėjo turkų slaugytojų delegacija, lydima Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto atstovų. Svečius pasitiko direktoriaus pavaduotoja slaugai Rima Rozenbergaitė, supažindino su ligoninės veikla, slaugytojų darbu. Svečių delegacija aplankė Neonatologijos centrą, kur kartu su centro administratore Inesa Subotovič pabuvojo trijuose centro skyriuose, susipažino su šio padalinio slaugytojų darbo specifika.

Turkijos slaugytojoms kėlė nuostabą, kad lietuviai medikai geba išgydyti ir išslaugyti tokio mažo svorio naujagimius. Ypač svečiams patiko tvarka, personalo higienos reikalavimų laikymasis, draugiška ligoninės aplinka.

Kovo 29 d. – balandžio 1 d. Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakultete vyko mokymai slaugytojų specialybės moksleiviams, atvykusiems iš Sis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi profesinio mokymo įstaigos. Moksleiviams buvo skaitomos paskaitos apie ES sveikatos politiką, visuomenės informavimo ir švietimo programas Europoje, sveikatos sistemos struktūrą, sveiką gyvenseną ir jos skatinimo priemones Lietuvoje.

Programos dalyviai lankėsi Vilniaus miesto asmens sveikatos priežiūros įstaigose, kuriose Vilniaus kolegijos Sveikatos priežiūros fakulteto studentai atlieka profesinės veiklos praktikas, susipažįsta su įstaigų darbo organizavimu, turima įranga.

Nuotr. Svečiai iš Turkijos Vaikų ligoninėje