2015 04 15 – 2014 m. Gauta moderni medicinos įranga pagerins naujagimių gydymo kokybę vaikų ligoninės neonatologijos centre

Projekto „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“, kurį vykdo Vaikų ligoninė, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių filialas, kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikomis, lėšomis 2014 m. Vaikų ligoninės Neonatologijos centras įsigijo dar daugiau reikalingos medicinos įrangos naujagimių intensyviai priežiūrai.

Operacinėje pastatytas operacinis stalas naujagimiams operuoti, taip pat šildomas naujagimio reanimacinis stalelis Naujagimių intensyviosios terapijos skyriuje labai naudingas chirurgams. Pastaruoju džiaugiasi pačius mažiausius operuojantys chirurgai, nes specialus stalas visos operacijos metu palaiko tinkamą temperatūrą, be to, turi kitų papildomų funkcijų, pavyzdžiui, dėl integruotų svarstyklių galima matyti naujagimio svorį.

Gautos šešios švirkštinės infuzinės pompos skirtos labai tiksliam medikamentų dozavimui, – tai itin svarbu skiriant vaistus neišnešiotiems, mažo svorio naujagimiams.

Pasak Neonatologijos centro vadovo dr. Arūno Liubšio, projekto lėšomis įgyti dešimt gyvybinių funkcijų monitorių naujagimiams praverčia gydytojui, vertinant svarbias naujagimio gyvybines funkcijas: širdies susitraukimų dažnį, hemoglobino įsotinimą deguonimi, kraujospūdį, kūno temperatūrą. Be to, šiuos duomenis monitorius išlaiko atmintyje kelias paras.

Ypač gydytojai neonatologai vertina sistemą teigiamam slėgiui kvėpavimo takuose palaikyti (CPAP) su skirtingų dydžių nosies kaniulių rinkiniu. Ši sistema padeda naujagimiui kvėpuoti. „Paprastas kvėpavimo aparatas gali veikti tik kūdikį intubavus, o ši sistema neinvazyvi: per nosies kaniules sukuriamas teigiamas slėgis kvėpavimo takuose, išplečiami kūdikio plaučiai, – taip palengvinamas vaiko kvėpavimas. Taip pat galima nustatyti režimą, kuris imituoja įkvėpimą, jei naujagimis „užmiršta“ kvėpuoti“, – aiškina gydytojas neonatologas dr. A. Liubšys.

Naujosios įrangos vertė siekia 121 256,30 Eur (418 673,60 Lt).

Pagrindinėje nuotraukoje: dr. Arūnas Liubšys Naujagimių intensyviosios terapijos skyriuje.