2012 08 10 Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programa padės pagerinti pačių mažiausiųjų pacientų sveikatos priežiūrą

2012 m. birželio 12 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, VšĮ Centrinės projektų valdymo agentūros ir Vaikų ligoninės, VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filialo pasirašyta Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programa „Energiją tausojančių technologijų įvedimas Lietuvos ligoninėse, teikiančiose paslaugas nėščiajai, gimdyvei ir naujagimiui“, bus siekiama pagerinti Vaikų ligoninėje gydomiems naujagimiams teikiamas sveikatos priežiūros paslaugas, patobulinti ligoninės infrastruktūrą.

Bendros Lietuvos ir Šveicarijos Konfederacijos programos projektas „Energiją tausojančių technologijų įdiegimas Vaikų ligoninėje, VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filiale, teikiančioje paslaugas nėščiajai, gimdyvei ir naujagimiui” pasitarnaus siekiant mažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje.

Pasak Vaikų ligoninės direktoriaus pavaduotojo infrastruktūrai Algimanto Juocevičiaus, „Vaikų ligoninėje šios programos lėšomis bus modernizuotos vėdinimo sistemos, atlikti suspausto oro, vakuumo ir deguonies tiekimo sistemų įrengimo darbai. Šie infrastruktūros gerinimo darbai būtini, kad ligoninėje gulintiems naujagimiams būtų sudarytos geresnės gydymo sąlygos, pagerėtų teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų kokybė“.

Projektą iki kitų metų birželio mėnesio planuojama įgyvendinti Vaikų ligoninės Neonatologijos centro Išnešiotų naujagimių skyriuje. Jam skirta 539 000 Lt.

Vaikų ligoninė jau ne pirmus metus dalyvauja Šveicarijos Vyriausybės paramos Lietuvos neonatologijai programoje. Pasiekta gerų rezultatų mažinant perinatalinį, naujagimių ir kūdikių mirtingumą, neįgalumą nuo vaikystės. Per 20 veiklos metų Neonatologijos centras tapo viena moderniausių naujagimių sveikatos priežiūros įstaigų Lietuvoje, kur naujagimiai tiriami ir gydomi taikant mokslo įrodymais pagrįstos medicinos, Pasaulio ir Europos perinatalinės medicinos asociacijų rekomenduojamų gairių nuostatomis.