2013 12 12 Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos projektų lėšomis atnaujinta neonatologijos centro medicinos įranga, pradėta rengti moderni vėdinimo sistema

Iš bendro Lietuvos ir Šveicarijos Konfederacijos programos projekto „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“ lėšų Vaikų ligoninės Neonatologijos centras jau įsigijo nemaža reikalingos įrangos, kuria buvo atnaujinta susidėvėjusi, ne vienerius metus ligoninei tarnavusi medicinos įranga ir įsigyta naujos.

Pasak Vaikų ligoninės Neonatologijos centro direktorės prof. Nijolės Drazdienės, gauta smegenų šaldymo įranga apsaugos sunkios būklės gimusio naujagimio smegenis nuo sunkios hipoksijos (deguonies stokos) pasekmių ir sumažins sunkius smegenų pažeidimus. Klinikiniais tyrimais įrodyta, kad pradėjus laiku taikyti šį metodą tokiems naujagimiams smarkiai sumažėja smegenų pažeidimų rizika, liekamųjų simptomų, jie greičiau sveiksta.

Jau gauti trys modernūs šildomi naujagimių reanimaciniai staleliai, ant kurių paguldyti naujagimiai vežami į operacines ir ten operuojami. Tokia įranga atitinka visus šiuolaikinės naujagimių priežiūros standartus.

Kaip teigia prof. Nijolė Drazdienė, gydytojai, slaugytojai pastaraisiais metais jau stokojo modernių monitorių, įranga buvo gerokai pasenusi, todėl dabar, gavus 18 modernių gyvybinių funkcijų monitorių naujagimiams, galima bus nuolat registruoti, stebėti mažylio elektrokardiogramą, kvėpavimą, kraujospūdį, audinių oksigenaciją ir kitus rodiklius, nebijant, kad liks nepastebėtas net ir menkiausias naujagimio būklės pasikeitimas. Šiais monitoriais aprūpintas ne tik Naujagimių intensyviosios terapijos, bet ir Neišnešiotų naujagimių skyrius.

Visiškai pakeisti naujais ir šiuolaikiškais ne vieną dešimtį metų tarnavę Neonatologijos centro inkubatoriai, taip pat gauta 12 tūrinių infuzinių pompų, skirtų naujagimių infuzinei terapijai, ir 38 švirkštinės pompos, naudojamos maitinimui, maitinamųjų tirpalų ir vaistų švirkštimui tiesiai į naujagimio kraujotaką. „Tai labai svarbios medicinos priemonės, – sako prof. N. Drazdienė, – žinant, kad vienam sunkios būklės naujagimiui prireikia vienu kartu net 5-6 švirkštų.“

Gautos medicinos įrangos sąraše yra ir laminarinė spinta infuziniams tirpalams ruošti bei dvi specialios tirpalų laikymo spintos, kuriose galima užtikrinti reikiamą tirpalų temperatūrą.

Neonatologijos centro gydytojai ir slaugytojai įsitikinę, kad atnaujinus centro medicinos įrangą pagerės naujagimių priežiūros kokybė ir saugumas.

Pagal projektą „Energiją tausojančių technologijų įdiegimas Vaikų ligoninėje, teikiančioje sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams“ jau prasidėjo remonto darbai Išnešiotų naujagimių skyriuje. Darbų pabaigoje skyriuje atsiras šiuolaikinė vėdinimo sistema, įrengtos suspausto oro, vakuumo ir deguonies tiekimo sistemos. Šiam projektui buvo gautas papildomas finansavimas ir LED šviestuvams įdiegti.