2015 07 10 Naujagimių priežiūrai – nauja įranga

Santariškių klinikų Vaikų ligoninę šią savaitę pasiekė sergančių ir neišnešiotų naujagimių gydymui ir priežiūrai skirtas reanimobilis ir dvi fototerapijos lempos. Tai dalis šią vasarą pagal Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programą gautos naujagimių gydymui ir priežiūrai naudojamos įrangos.

Iš Šveicarijos į Santariškių klinikas atkeliavęs reanimobilis skirtas sunkiai sergantiems ir neišnešiotiems naujagimiams pervežti. Sukomplektavus visą jam reikalingą vidaus įrangą, ligoninė juo galės naudotis jau šį rudenį.

Kiek anksčiau ligoninė yra gavusi specialius transportinius inkubatorius, kurie skirti naujagimiams pervežti. Pasak Vaikų ligoninės Naujagimių intensyviosios terapijos skyriaus vedėjo medicinos mokslų daktaro Arūno Liubšio, nemažai įrangos atkeliavo birželio viduryje. Ypač svarbūs šioje siuntoje yra kvėpavimo aparatai, skirti naudoti ligoninėje, kai naujagimis pervežamas iš gimdyklos į reanimacijos patalpas arba iš reanimacijos patalpų į procedūras.

Vaikų ligoninė pagal šią programą taip pat gavo elektronines svarstykles naujagimiams sverti bei geltai įvertinti skirtus matuoklius, kuriais bilirubino kiekis nustatomas per naujagimio odą. Šią vasarą gautas ir naujas ultragarso aparatas, kurio komplekte – modernus daviklių rinkinys.

Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programoje dalyvaujanti Santariškių klinikų Vaikų ligoninė jau treti metai atnaujina naujagimiams skirtos medicinos įrangą. Ją gauna konkursą laimėjusios įstaigos.

Santariškių klinikose dirbantys medikai dar laukia naujos naujagimiams skirtos chirurginės endoskopinės įrangos, dirbtinio kvėpavimo aparatų ir kitos technikos bei įrangos: inkubatorių, specialių lovelių. Visa tai turėtų atkeliauti iki kitų metų pradžios.

„Turime visiškai sukomplektuotą įrangą sunkiai sergančiam ir neišnešiotam naujagimiui gydyti. Ji pirmiausiai yra reikalinga Naujagimių intensyviosios terapijos skyriui ir tiems skyriams, kuriuose yra slaugomi ir gydomi naujagimiai po intensyviosios terapijos. Visa ši įranga leidžia sukurti tam tikrą gydymo standartą, taikomą intensyvios naujagimių priežiūros stacionaruose“, – sakė Vaikų ligoninės Naujagimių intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas dr. A. Liubšys.

Tokiose įstaigose, pasak vedėjo, privalo būti įrengti reanimaciniai staleliai, gaivinimo įranga, pulsiniai oksimetrai, monitoriai – be jų kvalifikuota medicinos pagalba šiandien neįsivazduojama. Kiekviena intensyvios naujagimių priežiūros darbo vieta taip pat privalo turėti specialius monitorius ir inkubatorius, infuzinius siurblius medikamentams ir skysčiams lašinti.

Pagal Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programą gauta įranga naudojasi ne tik Santariškių klinikų Naujagimių intensyviosios terapijos skyrius, bet ir visas Santariškių klinikose veikiantis Neonatologijos centras.

Naujagimių intensyviosios terapijos skyriuje per metus gydoma apie 300 naujagimių, o Neonatologijos centre – apie pusantro tūkstančio naujagimių per metus.

„Santaros žinių“ informacija