2016 01 27 Vaikų ligoninės neonatologijos centre naujagimiams palankesnę aplinką kuria Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos projekto darbai

Vaikų ligoninės, viešosios įstaigos Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filialo Neonatologijos centro pastato korpuse nuo 2012 metų Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos lėšomis įgyvendinamas projektas„Energiją tausojančių technologijų įdiegimas Vaikų ligoninėje (VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filialas), teikiančioje sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams“. Šiuo projektu siekiama pagerinti Vaikų ligoninės Neonatologijos centre gydomiems naujagimiams teikiamas sveikatos priežiūros paslaugas ir patobulinti ligoninės infrastruktūrą.

Projektui skirta lėšų suma sudaro 442 tūkst. eurų, iš kurių 85 proc. – Šveicarijos Konfederacijos, o 15 proc. – mūsų valstybės biudžeto lėšos.

Pernai metais Neonatologijos centre jau baigta modernizuoti vėdinimo sistema bei įrengta suspausto oro, vakuumo ir deguonies tiekimo sistema.

Kaip teigia Vaikų ligoninės direktorius prof. dr. Juozas Raistenskis: „Iki šiol Neonatologijos centro vėdinimo sistema galėjo garantuoti tik oro ventiliaciją, tačiau nebuvo nei kondicionavimo, nei drėkinimo. Modernizavus sistemą, sąlygos patalpose, kuriose gydomi patys mažiausi mūsų ligoninės pacientai, atitinka higienos normas: oras – ne per sausas, o vasarą – ne per karšta.“

Centre dirbantys naujagimių gydytojai pabrėžia, kad pastovi, tinkama aplinkos temperatūra mažiems, ypač neišnešiotiems naujagimiams labai svarbi, nes jų termoreguliacinis centras nėra visiškai susiformavęs. Esant geroms aplinkos sąlygoms, jie greičiau sveiksta.

Šiais metais ketinama baigti įrengti apšvietimą su LED šviestuvais, saulės kolektorių ir šilumos siurblio sistemą, taip pat fotoelektrinę jėgainę. Projekto vykdytojai įsitikinę, kad 2016 metais baigus šiuos darbus, Neonatologijos centro pastate dirbančiam personalui pagerės darbo sąlygos, sumažės eksploatacinės išlaidos, dukart mažiau reikės energijos apšvietimui – tai padės didinti ekonominį efektyvumą.

Vaikų ligoninės Neonatologijos centre per metus vidutiniškai gydoma tūkstantis naujagimių, apie 32 proc. jų yra gimę neišnešioti. Į šį centrą sunkiai sergantys ir labai maži neišnešioti naujagimiai atvežami iš Vilniaus, Panevėžio, Utenos, Ukmergės ir kitų Lietuvos ligoninių.

Nuotrauka. Neonatologijos centro pacientas