2013 07 30 Vaikų ligoninės neonatologijos centrą aplankė Šveicarijos užsienio reikalų ministras su žmona

2013-07-30aĮ oficialaus vizito į Lietuvą atvykusio Šveicarijos užsienio reikalų ministro p. Didier Burkhalterio liepos 29 dienos programą buvo įtrauktas ir apsilankymas Vaikų ligoninėje Santariškėse. Po susitikimo su Lietuvos užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi ministras kartu su žmona p. Friedrun Sabine Burkhalter, lydimi Sveikatos apsaugos ministerijos viceministro Gedimino Černiausko, atvyko į Vaikų ligoninę.

Šveicarijos užsienio reikalų ministras ir kiti jį lydėję oficialūs asmenys domėjosi Vaikų ligoninės Naujagimių intensyviosios terapijos ir Neišnešiotų naujagimių skyriais.

Neonatologijos centro direktorė prof. Nijolė Drazdienė ir Naujagimių intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas dr. Arūnas Liubšys supažindino svečius su neonatologų darbu, padėkojo už Šveicarijos Vyriausybės pagalbą ir bendradarbiavimą, kuris trunka jau ne pirmą dešimtmetį.

Šveicarijos delegaciją Vaikų ligoninė domino kaip vienas iš partnerių, dalyvaujančių Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje” to paties pavadinimo projekte. Pagal šį projektą naujausia modernia įranga bus aprūpintos 24 ligoninės Lietuvoje, tarp jų ir Vaikų ligoninė Vilniuje.

Vaikų ligoninėje vykdomas ir kitas Šveicarijos Vyriausybės finansuojamas projektas: „Energiją tausojančių technologijų įdiegimas Lietuvos ligoninėse, teikiančiose sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams”. Jį baigus bus modernizuotos patalpų vėdinimo ir kondicionavimo sistemos, atnaujinta medicininių dujų tiekimo sistema.

Tokio pobūdžio projektais siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje, stengiamasi, kad naujagimiams, gimdyvėms ir nėščiosioms teikiama pagalba visose Europos šalyse būtų vienoda.

Šveicarijos Vyriausybė dabar vykdomiems sveikatos apsaugos projektams Lietuvoje yra skyrusi apie 35 mln. eurų.

Lietuvoje per Nepriklausomybės metus jau yra pasiekta akivaizdžių rezultatų mažinant naujagimių ir kūdikių mirtingumą bei neįgalumą nuo vaikystės.

Nuotr. Šveicarijos užsienio reikalų ministras Didier Burkhalteris su žmona p. Friedrun Sabine Burkhalter atvyksta į Vaikų ligoninę