2014 06 01 Vaikų ligoninės neonatologijos centre lankėsi Šveicarijos politikų delegacija

Lietuvoje lankėsi Šveicarijos Konfederacijos Ciuricho kantono politikų delegacija. 19 žmonių grupė atvyko apžiūrėti ir Vaikų ligoninės Neonatolgijos centro. Šveicarų parlamentarų asociacijos Baltijos šalims pirmininkas Hansas Grafas, Šveicarijos merų asociacijos vadovas ir kiti Šveicarijos politikai domėjosi Vaikų ligonine kaip viena iš sveikatos priežiūros įstaigų Lietuvoje, kuri nuo 1994 m. dalyvauja Šveicarijos Vyriausybės paramos Lietuvos neonatologijai programoje.

P. Hansas Grafas Lietuva domėjosi nuo pat Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo, jo dėka į Lietuvą atkreipė dėmesį Šveicarijos Vyriausybė, buvo nuspręsta teikti paramą Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigoms, besirūpinančiomis motinos ir vaiko sveikata. Vykdant Perinatologijos programą, Vaikų ligoninės Neonatologijos centras buvo aprūpintas šiuolaikine diagnostikos, naujagimio būklės monitoravimo bei gydymo įranga.

Šveicarijos Vyriausybės ir Lietuvos bendradarbiavimo programos prisidėjo prie gerų rezultatų mažinant Lietuvoje gimusių naujagimių ir kūdikių mirtingumą, neįgalumą nuo vaikystės. Per 23 veiklos metus Neonatologijos centras tapo viena moderniausių naujagimių sveikatos priežiūros įstaigų Lietuvoje, kur naujagimiai tiriami ir gydomi taikant mokslo įrodymais pagrįstos medicinos, Pasaulio ir Europos perinatalinės medicinos asociacijų rekomenduojamų gairių nuostatomis.

Šveicarai aplankė ne tik Neonatologijos centro Naujagimių intensyviosios terapijos ir Neišnešiotų naujagimių skyrius, bet ir apžiūrėjo sergantiems naujagimiams pervežti skirtą automobilį, vadinamą intensyviąja terapija ant ratų, kuriame sumontuota visa reikalinga šiuolaikiška moderni įranga.

Nuotr. Svečiai apžiūri naujagimiams pervežti naudojamą automobilį.