Apie skyrių

Naujagimių skyrius pradėjo veiklą 2016 m. rugsėjo 1 d., sujungus iki tol atskirai dirbusius Neišnešiotų naujagimių ir Išnešiotų naujagimių skyrius.

1975 m. įkurtame Neišnešiotų naujagimių skyriuje kasmet buvo gydoma apie 300–350 neišnešiotų naujagimių, iš kurių daugiau kaip pusė gimę 33 ir mažiau gestacinių savaičių. Mažiausias neišnešiotas naujagimis buvo gimęs 22 savaičių, o lengviausias ligoniukas tesvėrė 450 g. Bendromis ligoninės ir rėmėjų (JAV lietuvių organizacijos ‚,Lietuvos vaikų vilties“ Los Andželo skyriaus, „Norfos“ paramos ir labdaros fondo) lėšomis 2010 m. Neišnešiotų naujagimių skyriuje buvo įrengta 14 šiuolaikinius higieninius sanitarinius reikalavimus atitinkančių palatų, jaukių ir mažiesiems mūsų pacientams,  ir juos slaugančioms mamoms.

1979 m. įkurtas Išnešiotų naujagimių skyrius buvo pirmasis Lietuvoje specializuotas naujagimių skyrius, kur pradėtos teikti stacionarinės antrinio ir tretinio lygio naujagimių ištyrimo ir gydymo paslaugos. Iki tol naujagimiai buvo gydomi bendrojo profilio pediatrijos skyriuose. 2001 m. skyriaus patalpos buvo šiuolaikiškai atnaujintos ir įrengta 15 dviviečių, patogių palatų naujagimiams ir jų mamoms.

Naujagimystės periodas (nuo gimimo iki 28 gyvenimo dienos) dėl naujagimio anatominių ir fiziologinių ypatumų labai skiriasi nuo kūdikių ir vyresnių vaikų, todėl Naujagimių skyrius laikosi nuostatos, kad naujagimis turi gulėti kartu su mama. Jei motina serga ar dėl kitų priežasčių negali būti kartu su savo vaiku, juo rūpinasi skyriaus personalas. Motinoms skiriamas maitinimas.

Naujagimių skyriuje yra visa įranga, reikalinga neišnešiotų ir sergančių naujagimių slaugai ir gydymui: inkubatoriai, infuzinės pompos, elektroninės svarstyklės, fototerapijos lempos, oftalmoskopas, naujagimių būklės registravimo monitoriai, kvėpuojamosios terapijos sistemos, deguonies drėkintuvai, vakuuminiai gleivių atsiurbimo aparatai ir kt.

Skyriuje gydomiems pacientams taikoma daugiadalykė naujagimių raidos priežiūros programa (ergoterapija, psichologinis konsultavimas, psichoedukacija, socialinio pediatro ištyrimas).

Naujagimių skyriaus gydytojai ir slaugytojos nuolat kelia kvalifikaciją, dalyvaudami tobulinimosi  kursuose, konferencijose, seminaruose, mokslinėje veikloje.

Skyrius bendradarbiauja su Neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas”.

Informacija atnaujinta 2016 10 18