Apie skyrių

Neišnešiotų naujagimių skyrius įkurtas 1975 m. buvusioje Respublikinėje vaikų ligoninėje, Žvėryne. 1980 m.skyrius perkeltas į Santariškes, į Respublikinę vaikų ligoninę ( dabar – Vilniaus universiteto vaikų ligoninė). Šiame skyriuje teikiamos stacionarinės antrinio ir tretinio lygio naujagimių ištyrimo ir gydymo paslaugos. Skyriuje kasmet gydoma apie 300–350 neišnešiotų naujagimių, kurių daugiau kaip pusė gimę 33 ir mažiau gestacinių savaičių amžiaus. Mažiausio gestacinio amžiaus neišnešiotas naujagimis buvo gimęs 22 savaičių, o mažiausio svorio ligoniukas svėrė 450 g.

Bendromis ligoninės ir rėmėjų (JAV lietuvių organizacijos ‚,Lietuvos vaikų vilties“ Los Andželo skyriaus, „Norfos“ paramos ir labdaros fondo) lėšomis 2010 m. baigtas skyriaus patalpų remontas, įrengta 14 šiuolaikinius higieninius sanitarinius reikalavimus atitinkančių palatų, kuriose jauku mažiesiems mūsų pacientams ir juos slaugančioms mamoms.

Skyriuje yra visa reikalinga įranga: inkubatoriai, infuzinės pompos, elektroninės svarstyklės, fototerapijos lempos, oftalmoskopas, naujagimių būklės registravimo monitoriai, kvėpuojamosios terapijos sistemos, deguonies drėkintuvai, vakuuminiai gleivių atsiurbimo aparatai ir kt.