Apie skyrių

Vaikų ausų, nosies, gerklės ir akių ligų skyrius susikūrė 2017 m. sausio 1 d., susijungus Vaikų ausų, nosies ir gerklės ligų bei Vaikų akių ligų skyriams. Šiuo metu tai vienintelis Lietuvoje daugiaprofilinis, specializuotas vaikų ausų, nosies, gerklės ir akių ligų skyrius, kur teikiama planinė ir skubi otorinolaringologinė bei oftalmologinė pagalba. Skyriuje yra 16 stacionarinių ir 10 dienos chirurgijos lovų.

Skyriaus stacionare gydoma apie 2000 pacientų, sergančių vidurinės ir vidinės ausies, nosies ir prienosinių ančių, ryklės ir gerklų ligomis ir per 700 – sergančiųjų akių ligomis. Per metus padaroma daugiau nei 2400 ausų, nosies, gerklės operacijų, per 550 akių operacijų.

Kasmet konsultuojama daugiau nei 6000 otorinoloringologinėmis ligomis sergančių ir per 8600 akių ligomis sergančių vaikų iš visos Lietuvos.

Skyriuje įdiegta daug šiuolaikinių ausų, nosies gerklės ligų gydymo ir tyrimo metodų. Pacientai tiriami naudojant kompiuterinę video- endoskopinę sistemą, archyvuojami gauti rezultatai. Ji taip pat naudojama priešoperacinei, pooperacinei ligonio būklei įvertinti, ligos eigai stebėti, gydymo rezultatams įvertinti.

Akių diagnostikai ir gydymui naudojami modernūs diagnostiniai ir operaciniai mikroskopai, šiuolaikinis ultragarso aparatas (A ir B sistemos), vienintelis Baltijos šalyse skaitmeninis diagnostikos aparatas RetCam II, akies dugno kamera, kompiuterinis perimetras.

Informacija atnaujinta 2017 12 05