Apie skyrių

Tai daugiaprofilinis, specializuotas Vaikų chirurgijos skyrius, kuriame veikia Vaikų urologijos, Pilvo ir krūtinės chirurgijos, Dienos chirurgijos, Endoskopijų poskyriai. Čia tiriami ir gydomi naujagimiai, kūdikiai ir vaikai iki 18 m. dėl krūtinės, tarpuplaučio, plaučių, pilvo, retroperitoninio tarpo organų, tiesiosios žarnos, išeinamosios angos, tulžies latakų, kepenų, blužnies raidos ydų, ligų ir navikų. Taip pat čia gydomi vaikai, sergantys ūminėmis chirurginėmis ligomis: apendicitu, žarnų nepraeinamumu, kaulų pūlinėmis ligomis, odos – poodžio pūliniais, įstrigusia išvarža, atliekamos laparoskopinės chirurginės ir urologinės, torakoskopinės operacijos, gydomi ir operuojami naujagimiai. Vaistais ir operacijomis gydomos limfagiomos, taikomi modernūs lazerinės chirurgijos metodai.

Skyrius aprūpintas šiuolaikine laparoskopine ir torakoskopine įranga, Nd:YAG ir pulsiniu dažų lazeriais, operaciniu cistoskopu.

Vaikų urologijos poskyris

Poskyryje gydomi vaikai dėl išvaržų, sėklidės vandenės, inkstų, šlapimtakių, šlapimo pūslės, varpos ligų ir raidos ydų, gerybinių ir piktybinių navikų. Atliekamos visos pasaulyje žinomos urologinės operacijos.

Dienos chirurgijos poskyris

Nuo 2010 m. veikiančiame 8 lovų Dienos chirurgijos poskyryje atliekamos išvaržų, odos ir poodžio darinių operacijos, įgimtų periferinių kraujagyslių anomalijų ir įgimtų apgamų lazerinės operacijos, stemplės praplėtimai, dantenų ir dantų gydymas, dantų traukimas taikant bendrinę nejautrą.

Pacientai į Dienos chirurgijos poskyrį guldomi po gydytojo specialisto konsultacijos Vaikų konsultacijų poliklinikoje. Po chirurginės intervencijos ir stebėjimo tą pačią ar kitą dieną išleidžiami į namus.

Endoskopijų poskyris

Jaukus ir moderniai įrengtas Endoskopijų poskyris aprūpintas pačia naujausia endoskopine aparatūra, kur atsakingai ir kompetentingai teikiama tarptautinius standartus atitinkanti kvalifikuota medicinos pagalba. Tai vienintelis Lietuvoje specializuotas vaikų endoskopijų padalinys, teikiantis ambulatorines ir stacionarines paslaugas naujagimiams, kūdikiams ir vaikams iki 18 metų. Endoskopijų poskyryje atliekamos endoskopinės procedūros, konsultuojami pacientai.

Informacija atnaujinta 2018 03 26