Priėmimo tvarka

Vaikai nuo vienerių iki 18 metų, norėdami atvykti į reabilitacijos įstaigą stacionarinės ar ambulatorinės reabilitacijos, turi turėti iš gydančio gydytojo gautą medicininių dokumentų išrašą (F 027/a) ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Vaikų raidos sutrikimų ankstyvoji reabilitacija skiriama vaikams nuo gimimo iki 7 metų, turintiems raidos problemų: motorikos (judėjimo), kalbos ir bendravimo, psichologinės raidos sutrikimų, specifinį mišrų raidos sutrikimą, miego ir maitinimo problemų. Prieš avykstant tėveliams reikia pasirūpinti medicininos dokumentų išrašu/siuntimu iš (F 027/a) ir turėti vaiko asmens tapatybę patvirtinantį  dokumentą, taip pat siuntime turėtų būti nurodyta, kad vaikas siunčiamas ankstyvosios reabilitacijos stacionarinėms paslaugoms gauti.

Į reabilitacijos įstaigą vykite, tik gavę gydančio gydytojo patvirtinimą (pažymą Nr. 2011T), kad skiriamų medicininės reabilitacijos gydymo paslaugų išlaidos bus kompensuojamos, ir apie savo atvykimą pranešę iš anksto.

Kaip vyksta išankstinė registracija?

Pacientai, kuriems reikia reabilitacinio gydymo, registruojami į Vaikų reabilitacijos skyrių Druskininkų „Saulutė“ iš anksto. Gegužės – rugsėjo mėnesiais vietos rezervuojamos prieš 30 kalendorinių dienų. Spalio – balandžio mėnesiais užtenka paskambinti į registratūrą kelios dienos prieš atvykstant.

Norintys gydytis pacientai (ar jų tėvai / atstovai) kreipiasi  į sanatoriją iš anksto telefonu +370 313 48685.

Paskambinę, pasakykite: paciento vardą, pavardę, amžių, diagnozę, ar pacientas atvyks su slaugančiu asmeniu, pageidaujamą atvykimo datą, kontaktinį telefoną ir elektroninio pašto adresą.

Jeigu pageidaujamą dieną vietų nėra, registratūros darbuotojas pasiūlys vėlesnę datą, bet ne vėlesnę kaip 15 dienų nuo kreipimosi dienos. Jeigu pasiūlytos datos netiks arba nebus galimybės pasiūlyti kitą atvykimo datą (nėra laisvų vietų), galima kreiptis vėliau arba pasirinkti kitą gydymo įstaigą.

Ką pravartu žinoti slaugančiam asmeniui?

Reikėtų laikytis pažymoje nurodytų atvykimo į reabilitacijos įstaigą terminų. Atvykus anksčiau ar pasibaigus pažymos galiojimo laikui, pacientai į sanatoriją nebepriimami. Vasarą prieš vykdami būtinai pasitikrinkite, ar sanatorijoje yra laisvų vietų.

Jeigu vaikas jaunesnis nei 8 metų arba neįgalus (negali pats apsitarnauti), o pažymoje įrašyta, kad vaikui reikia slaugos, į sanatoriją kartu gali vykti mama ar kitas šeimos narys. Į medicininės reabilitacijos įstaigas vykstančius kelis tos pačios šeimos vaikus slaugo tik vienas lydintysis asmuo. Slaugančiam vaiką asmeniui skiriama lova, patalynė, teikiamos komunalinės paslaugos, maitinama 2 kartus per dieną (pusryčiai ir vakarienė).

Pacientą slaugančiam asmeniui elektroninį nedarbingumo pažymėjimą medicininės reabilitacijos laikotarpiu tęsia arba išduoda gydantis gydytojas, vadovaudamasis elektroninių nedarbingumo pažymėjimų išdavimo taisyklėmis.

Vydami į reabilitacijos skyrių, turėkite šiuos dokumentus:

 • Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
 • Išrašo ir medicininių dokumentų formą F-027/a.
 • Neįgalumą patvirtinantį pažymėjimą, jei vaikas neįgalus.
 • Asmens higienos reikmenis.
 • Lėtinėmis ligomis sergantys pacientai turi turėti Kompensuojamųjų vaistų pasą ir vartojamus kompensuojamuosius vaistus.

Paaugliams reikia turėti:

 • sportinę aprangą, kambarinę avalynę,
 • maudymosi (didelį rankšluostį, gumines šlepetes bei kepuraitę) ir higienos reikmenis,
 • vadovėlius ir pratybų sąsiuvinius, pažymą iš mokyklos, kelintoje klasėje vaikas mokosi (tik mokyklinio amžiaus vaikams). Mokymas priklauso stacionarinę reabilitaciją gavusiems pacientams, ambulatoriniams pacientams – tik pageidaujant, parašius prašymą.

 JEI REIKIA GYDYTOJO KONSULTACIJOS

 Išankstinė registracija pas gydytojus specialistus nuo 8 iki 16 val. darbo dienomis vyksta telefonu 8 313 48685.

 • Pacientai priimami su gydančio gydytojo siuntimu (forma 027/a), kuriame turi būti pateikta reikiama informacija apie pacientą ir jam atliktus tyrimus.
 • Gastroenterologo konsultacijai reikia: koprogramos su slaptu kraujavimo  nustatymu, išsamaus kraujo tyrimo, šlapimo  tyrimo, echoskopijos (jeigu atlikta) išvados.
 • Kardiologo konsultacijai reikia: elektrokardiogramos (EKG), anksčiau darytų  tyrimų.
 • Pulmonologo konsultacijai reikia: išsamaus kraujo tyrimo, rentgenogramos (jeigu atlikta). Priimami pacientai, sergantys lėtinėmis ar užsitęsusiomis kvėpavimo takų ligomis.
 • Traumatologo – ortopedo konsultacijai reikia rentgenogramos.
 • Hematologo konsultacijai reikia išsamaus kraujo tyrimo, atlikto prieš  3-4

PACIENTŲ LANKYMAS

Lankyti pacientus leidžiama darbo dienomis nuo 18 val. iki 21 val., o poilsio dienomis nuo 11 val. iki 13 val. ir nuo 16 val. iki 20 val.

KO NEGALIMA DARYTI?

 • Naudotis skyriaus tarnybiniais telefonais asmeniniams pokalbiams.
 • Gaminti ar šildyti maistą palatose.
 • Rūkyti  patalpose ir sanatorijos teritorijoje.
 • Gadinti inventoriaus, šiukšlinti, triukšmauti, vartoti alkoholinius gėrimus.

Informacija atnaujinta 2017 12 05