Vaikų retų kepenų ligų, parenterinės ir enterinės mitybos centras

Kas mes esame?

Vaikų retų kepenų ligų ir parenterinės ir enterinės mitybos centro pagrindą sudaro Vaikų ligoninėje dirbantys gydytojai vaikų gastroenterologai bei jungtinė įvairių sričių gydytojų, dirbančių kituose Vaikų ligoninės padaliniuose, komanda. Diagnozuojant bei gydant retas kepenų ligas bei taikant parenterinę ir enterinę mitybą bendradarbiauja gydytojai vaikų gastroenterologai, dietologai, radiologai, vaikų chirurgai, endoskopuotojai, echoskopuotojai, genetikai ir patologai, taikomos pažangiausios laboratorinės, radiologinės ir genetinės diagnostikos bei gydymo technologijos.

Kuo mes ypatingi?

Vaikų retų kepenų ligų ir parenterinės ir enterinės mitybos centre įdiegtos ir pritaikomos naujausios kepenų ligų diagnostikos ir gydymo metodikos. Pacientas kvalifikuotai ištiriamas ir gydomas ambulatoriškai Vaikų konsultacijų poliklinikoje arba Pediatrijos skyriuje. Retomis ligomis sergantieji ištiriami ir gydomi bendradarbiaujant su kitų specialybių gydytojais, turinčiais patirties retų kepenų ligų srityje bei kolegomis užsienyje.

Mes pirmieji Lietuvoje  pradėjome:

  • Vaikų kepenų transplantacijas (2005 m.).
  • Ilgalaikį parenterinį maitinimą namuose (2008 m.).
  • Išmatų transplantaciją vaikams (2017 m.).

Informacija apie paslaugas ir ligas

Vaikų retų kepenų ligų ir parenterinės ir enterinės mitybos centre suteikiamos visos būtinos su retomis vaikų kepenų ligomis ir su parenteriniu bei enteriniu maitinimu susijusios diagnostikos ir gydymo paslaugos. Centre nuolat vyksta retų vaikų kepenų ligų srities tobulinimasis ir mokslinis darbas.

Tarptautinis bendradarbiavimas

Bendradarbiaujame su  Vokietijos Hamburgo universiteto ligonine, Belgijos St. Luic ligonine, Lenkijos Varšuvos vaiko sveikatos institutu, Švedijos Stokholmo Astrid Lindgren vaikų ligonine, Didžiosios Britanijos ir kitų šalių mokslininkais, reguliariai dalyvaujame arba patys organizuojame mokslinius-praktinius renginius, skaitome paskaitas ir pranešimus įvairiais retų vaikų kepenų ligų ir parenterinio bei enterinio maitinimo klausimais.

Centre dirbantys specialistai

  • Centro koordinatorius doc. Vaidotas Urbonas
  • Gydytojai vaikų gastroenterologai: Kristina Mociškienė, Ilona Choliavska
  • Vaikų dietologė Žana Antonova
  • Vaikų chirurgas  dr. Kęstutis Trainavičius
  • Pediatrė, metabolinių ligų specialistė Birutė Skerlienė
  • Genetikė Birutė Burnytė

Kontaktai

Centro koordinatorius: prof. Vaidotas Urbonas, el. paštas:  vaidotas.urbonas@santa.lt

Tel.: +370 5 2492401

Retomis ligomis sergančių pacientų registracija ambulatorinei gydytojo vaikų gastroenterologo konsultacijai tel. +370 5 2720570

arba visą parą  www.sergu.lt

Pacientams reikia turėti vaikų ligų gydytojo, šeimos gydytojo arba kito specialisto siuntimą konsultacijai.

Informacija atnaujinta 2019 12 18 

Atgal