Vaikų ŽIV ir kitų retų infekcinių ligų kompetencijų centras

Centro koordinatorė – dr. Inga Ivaškevičienė, vaikų ligų gydytoja – vaikų infekcinių ligų gydytoja, Vaikų infekcinių ligų skyriaus vedėja

Centro administratorė – Gelena Michnovič, bendrosios praktikos slaugytoja;

Centro komanda:

  • Doc. Sigita Burokienė, vaikų ligų gydytoja;
  • Vytis Lisauskas, vaikų ligų gydytojas – vaikų infekcinių ligų gydytojas;
  • Sabina Karosienė, vaikų ligų gydytoja – vaikų infekcinių ligų gydytoja;
  • Rasa Orentaitė, vaikų ligų gydytoja – vaikų infekcinių ligų gydytoja;
  • Prof. Vaidotas Urbonas, vyresn. gydytojas vaikų gastroenterologas;
  • dr. Audronė Eidukaitė, gydytoja alergologė ir klinikinė imunologė, Laboratorinės diagnostikos skyriaus vedėja;
  • Jūratė Kirslienė, laboratorinės medicinos gydytoja;
  • Rūta Vyšniauskė, medicinos psichologė;
  • Marius Čepelionis, socialinis darbuotojas.

Kas mes esame?

Vaikų ŽIV ir kitų retų infekcinių ligų kompetencijos centas buvo įkurtas 2018 m. kaip sudėtinė Vaikų retų ligų koordinavimo centro dalis, tam, kad būtų pagerinta vaikų, infekuotų ŽIV, ar sergančių kitomis retomis infekcinėmis ligomis priežiūra. Centre dirba vaikų ligų – vaikų infekcinių ligų gydytojai, kurie bendradarbiauja su kitų sričių specialistais, dirbančiais įvairiuose Vaikų ligoninės padaliniuose. Prižiūrint retomis infekcinėmis ligomis sergančius pacientus, mūsų centre yra suburta specialistų komanda, kurią sudaro vaikų ligų – vaikų infekcinių ligų gydytojai, laboratorinės medicinos gydytojai, alergologai – klinikiniai imunologai, dermatovenerologai, vaikų gastroenterologai, medicinos psichologai bei socialiniai darbuotojai.

Kuo mes ypatingi?

Mes pirmieji Lietuvoje pradėjome gydyti ŽIV infekuotus vaikus. Daug laiko investuojame siekdami visapusiškai pagerinti ŽIV infekuotų moterų pagimdytų naujagimių ištyrimą bei priežiūrą.

Vaikų ŽIV ir kitų retų infekcinių ligų kompetencijos centre taikomos naujausios retų infekcinių ligų diagnostikos ir gydymo metodikos, aktyviai bendradarbiaujama su kolegomis iš užsienio. Siekiame, kad kiekvienam pacientui būtų užtikrinta pažangiausius medicinos standartus atitinkanti sveikatos priežiūra.

Konsultuojame mūsų ar kituose kompetencijų centruose prižiūrimus pacientus dėl galimos infekcinių ligų profilaktikos (skiepijimo).

Informacija apie paslaugas ir ligas

Vaikų ŽIV ir kitų retų infekcinių ligų kompetencijos centre gydomi ir prižiūrimi retomis infekcinėmis ligomis sergantys pacientai. Didžiąją centro pacientų dalį sudaro ŽIV infekuoti vaikai, tačiau be jų centre prižiūrimi įgimtomis (toksoplazmoze, CMV ar kt. ) ar kitomis retomis infekcinėmis ligomis sergantys pacientai. Bendradarbiaujant su gydytojais akušeriais – ginekologais bei gydytojais neonatologais siekiama užtikrinti pilnavertę naujagimių, kuriuos pagimdė ŽIV infekuotos moterys priežiūrą.

Tarptautinis bendradarbiavimas

Bendradarbiaujame su PENTA – ID tinklo specialistais, Jungtinės Karalystės (Londono, Bristolio, Birmingemo), Šveicarijos (Bazelio), Ispanijos (Madrido) vaikų ligoninėmis, kitų Europos šalių gydytojais specialistais. Centro gydytojai yra įvairių tarptautinių mokslinių organizacijų nariai, aktyviai dalyvauja kvalifikacijos kėlimo renginiuose ne tik kaip klausytojai, bet ir lektoriai.

Kontaktai

Centro administratorė Gelena Michnovič, el. p. gelena.michnovic@santa.lt, tel. +370 5 272 0470

Centro koordinatorė dr. Inga Ivaškevičienė, el. p. inga.ivaskeviciene@santa.lt

Informacija atnaujinta 2021 11 07

Atgal