Mokslas ir mokymas

Neonatologijos centro mokslinių tyrinėjimų kryptis – vaisiaus ir naujagimių kardiologija, naujagimių intensyvioji terapija, naujagimių antropometriniai tyrimai, didelės rizikos naujagimių raidos ypatybių analizė, perinatalinio mirtingumo priežasčių tyrimai, tausojančios slaugos įtaka sergančių neišnešiotų naujagimių sveikatai ir kt.

Neonatologijos centre dirba trys mokslo daktarai. Prof. Nijolė Drazdienė yra apgynusi daktaro disertaciją „Naujagimio širdies veiklos adaptacija“ (1994), dr. Arūnas Liubšys – „Maitinimas pro zondą naujagimių intensyviojoje terapijoje“ (1987), doc. dr. Ramunė Vankevičienė –„Vaisiaus širdies ultragarsiniai parametrai normoje ir patologijos metu“ (2002).

Neonatologijos centro darbuotojai nuolat kelia savo profesinę kvalifikaciją, dalyvauja ir skaito mokslinius pranešimus tarptautinėse ir Lietuvos mokslinėse konferencijose, organizuoja jas, publikuoja straipsnius pripažintuose mokslo leidiniuose, bendradarbiauja su JAV, Vokietijos, Švedijos, Danijos, Slovėnijos, Izraelio ir kitų šalių kolegomis.

Neonatologijos centre mokosi VU Medicinos fakulteto studentai. Teorinių žinių ir praktinių įgūdžių įgyja gydytojai rezidentai ir internai. Mokosi Vilniaus kolegijos sveikatos priežiūros fakulteto klausytojai. Savo profesinę kvalifikaciją kelia gydytojai neonatologai, vaikų ligų ir šeimos gydytojai, vaikų slaugytojos. Savo profesines žinias tobulina, organizacinę patirtį perima kolegos iš Afganistano, Kazachstano, Moldovos ir kitų šalių.

Informacija atnaujinta 2017 12 05