Paslaugos

* Teikiamos naujagimių intensyviosios terapijos antrinio ir tretinio lygio paslaugos, neonatologijos antrinio ir tretinio lygio stacionarinės bei ambulatorinės paslaugos, taikomi mokslo įrodymais pagrįsti tyrimo ir gydymo metodai, naujagimiui ir šeimai palankios ligoninės principai.
* Ištyrimui ir specializuotam gydymui pervežami sergantys ir labai maži neišnešioti naujagimiai iš Vilniaus perinatologijos centrui priklausančių gimdymo stacionarų: Vilniaus, Panevėžio, Utenos, Ukmergės ir kitų Lietuvos ligoninių.
* Gydomi naujagimiai su įgimtomis raidos ydomis, kuriems reikia skubios chirurginės pagalbos, sudėtingų diagnostikos ir gydymo metodų.
* Neišnešiotų naujagimių retinopatijai gydyti taikomi šiuolaikiniai chirurginiai gydymo metodai.
* Naujagimius perveža speciali pervežimo brigada – gydytojas neonatologas ir slaugytoja. Modernų, specialiai įrengtą automobilį naujagimiams pervežti ligoninė įsigijo už Lietuvos žmonių suaukotus pinigus per 2006 m. LNK „Gerumo dienos“ akciją.
* Gydomi ir konsultuojami naujagimiai, atvykę iš namų pediatro ar šeimos gydytojo siuntimu.
* Vertinama didelės rizikos sunkiai sirgusių bei neišnešiotų naujagimių raida, atliekama kompleksinė sveikatos patikra, ankstyvoji raidos sutrikimų diagnostika.
* Teikiama skubi pagalba kritinių naujagimių būklių atvejais.
* Atliekami visi reikalingi tyrimai: laboratoriniai, ultragarsiniai, radiologiniai, endoskopiniai, kompiuterinė tomografija, atrankinė klausos patikra.
* Atliekama imunoprofilaktika sunkių respiracinio sincitijaus viruso infekcijų atvejais.
* Konsultuoja patyrę aukštos kvalifikacijos neonatologai, neurologai, oftalmologai, kardiologai, vaiko raidos ir kiti specialistai.
* Bendrų centro darbuotojų vizitacijų ir konsiliumų metu gydytojai neonatologai, esant reikalui, kartu su Pediatrijos centro specialistais, vaikų kardiologais, vaikų chirurgais, genetikais aptaria naujagimio sveikatos problemas, įvertina augimo ir raidos ypatybes, numato ir taiko tinkamus naujagimio tyrimo, gydymo ir priežiūros metodus.

Neonatologijos centro durys atviros kiekvienam Lietuvos naujagimiui ir jo tėvams bet kuriuo paros metu.

Informacija atnaujinta 2017 12 05