Paslaugos


KAIP TEIKIAMA PAGALBA VAIKŲ PRIĖMIMO-SKUBIOS PAGALBOS SKYRIUJE (jpg)


I VAIKŲ PRIĖMIMO – SKUBIOS PAGALBOS POSKYRIS (Pediatrijos korpusas, Santariškių g. 4)

Paslaugos

  • Pacientų stebėjimo paslauga. Tai ligonių, kuriems reikia skubios medicininės pagalbos, stebėjimas bei gydymas nuo 4-ių iki 24-ių valandų, atliekant pačius būtiniausius diagnostinius tyrimus. Stebėjimo palatos pacientai, kurių būklė pagerėja, nustačius diagnozę ir paskyrus gydymą, išrašomi toliau gydytis ambulatoriškai. Ligoniai, kurių būklė negerėja ir jiems reikia tolesnio stacionarinio ištyrimo ir gydymo, hospitalizuojami.
  • Būtinoji medicininė pagalba teikiama pacientams atvykusiems tiek su šeimos gydytojo siuntimu, tiek ir jo neturint. Atvykus be siuntimo ir nesant būtinosios pagalbos būtinybės teikiamos mokamos paslaugos.
  • Planine tvarka į ligoninę guldomi ligoniai tik su gydytojo siuntimu. Pacientai privalo turėti pirminės sveikatos priežiūros specialisto arba Vaikų ligoninės gydytojo siuntimą, ligonio guldymo į stacionarą data ir laikas turi būti suderinti su atitinkamo centro vadovu ar skyriaus vedėju. Siuntime turi būti nurodyta trumpa anamnezė, objektyvaus ištyrimo duomenys, diagnozė, priežastis, dėl kurios pacientas siunčiamas, taikytas gydymas ir atlikti tyrimai pagal pirminės sveikatos priežiūros įstaigos galimybes.
  • Pagal gydymo įstaigų sutartis, nesant skubiosios pagalbos būtinybės, teikiamos medicininės paslaugos šių pirminės sveikatos priežiūros įstaigų pacientams:
    * Vilniaus rajono centrinės poliklinikos;
    * Lazdynų poliklinikos;
    * Vilniaus rajono Nemenčinės poliklinikos;
    * V. Staliulionienės bendrosios praktikos gydytojo kabineto; 

     UAB InMedica (L. Asanavičiūtės g. 20 (Vilnius, Karoliniškės); Jonažolių g. 3 (Vilnius, Lazdynai); Molėtų pl. 13, Didžioji Riešė, Vilniaus r.); Šeškinės g. 30-5 (Vilnius, Baltrušaičio g. 3, Vilnius).
    * UAB „Šnipiškių medicinos centro”;
    * Karoliniškių poliklinikos;
    * UAB „Alicija ir partneriai“ Pilaitės šeimos sveikatos namų „Gyda“;
    * UAB Medicinos paslaugų centro;
    * AB „Pagirių šiltnamių“;
    * VUL Santaros klinikų Šeimos medicinos centro.  

Pagalba teikiama tik švenčių, išeiginėmis dienomis ir po šių gydymo įstaigų darbo valandų. Kitais atvejais pacientai aptarnaujami bendra tvarka: privalo turėti gydytojo siuntimą arba jiems teikiamos mokamos paslaugos.

II VAIKŲ PRIĖMIMO – SKUBIOS PAGALBOS POSKYRIS (Chirurgijos korpusas, Santariškių g. 7)

Paslaugos

  • Būtinoji chirurginė, traumatologinė, neonatologinė, ausų, nosies, gerklės ir akių ligų specialistų bei vaikų psichiatro pagalba.
  • Neatidėliotinos ambulatorinės, chirurginės, traumatologinės, ausų, nosies, gerklės ir akių procedūros (žaizdų susiuvimas, kaulų lūžių fiksavimas gipso tvarsčiu, pūlinių atvėrimas).

ILGALAIKIO STEBĖJIMO PASLAUGA

Nuo 2014 m. lapkričio 1 d. įsigaliojo LR Sveikatos apsaugos ministro įsakymas „Dėl ilgalaikio pacientų, sergančių lėtinėmis ligomis, sveikatos būklės stebėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, pagal kurį reglamentuojama nauja paslauga – ilgalaikis paciento stebėjimas, vadinamoji dispanserizacija.

Kas yra ilgalaikis paciento stebėjimas?

Tai reguliarus lėtine liga sergančio paciento sveikatos būklės stebėjimas. Kiek kartų per metus pas gydytoją specialistą turi apsilankyti pacientas ir kiek truks ilgalaikis jo sveikatos būklės stebėjimas, nustatys gydytojas pagal paciento ligą.

Šių ligų sąrašas pateiktas naujajame Ilgalaikio pacientų, sergančių lėtinėmis ligomis, sveikatos būklės stebėjimo tvarkos apraše, įsigaliojusiame nuo 2014 m. lapkričio 1 d. http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=466526&p_tr2=2#

Norime atkreipti tėvų dėmesį, kad ne visos vaikų lėtinės ligos yra įrašytos į šį sąrašą.

Kas priima sprendimą dėl paciento ilgalaikio stebėjimo?

Ar lėtine liga sergančiam pacientui reikalinga ši paslauga, nustato šeimos gydytojas arba gydytojas specialistas. Tam, kad lėtine liga (pagal sąrašą) sergantis pacientas pirmą kartą patektų pas gydytoją specialistą, jo šeimos gydytojas turi išduoti siuntimą gydytojo specialisto konsultacijai gauti. Po konsultacijos gydytojas specialistas pacientą įtraukia į ilgalaikio stebėjimo pacientų sąrašus, informuoja apie tai paciento šeimos gydytoją ir tik tada antram ir vėlesniems paciento apsilankymams pas tą patį specialistą nebereikia siuntimo.

Be to, tėvams reikia pasirašytinai patvirtinti savo sutikimą, kad įtrauktas į pacientų ilgalaikio stebėjimo sąrašą vaikas lankysis pas tą patį specialistą.

Kodėl pacientas privalo laikytis stebėjimo režimo?

Ilgalaikį stebėjimą atliekantį gydytoją specialistą, nurodžius svarią priežastį (gyvenamosios vietos pakeitimas, gydančio gydytojo išvykimas dirbti kitur ir kt.) galima pakeisti kitu šios srities gydytoju tik informavus apie tai savo šeimos gydytoją, o pastarasis privalo apie tai pranešti ilgalaikį paciento stebėjimą vykdžiusiai sveikatos priežiūros įstaigai.

Pacientas turi laikytis gydytojo specialisto nurodymų. Jei be pateisinamų priežasčių nesilaikoma gydytojo specialisto nurodyto sveikatos būklės stebėjimo režimo, gydytojas turi teisę išbraukti pacientą iš ilgalaikio stebėjimo paslaugos sąrašų. Išbrauktas iš sąrašo pacientas, norėdamas vėl pakliūti pas gydytoją specialistą, turės pateikti šeimos gydytojo siuntimą.

Informacija atnaujinta 2021 08 27