Apie centrą

Vaikų chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos centre veikia Vaikų chirurgijos skyrius su Dienos chirurgijos, Endoskopijų, Vaikų urologijos, Vaikų krūtinės ir pilvo chirurgijos poskyriais, taip pat Vaikų ortopedijos ir traumatologijos skyrius su Vaikų ortopedijos, Vaikų traumatologijos, Vaikų neurochirurgijos bei Vaikų nudegimų ir plastinės chirurgijos poskyriais. Centro gydytojai gydo sudėtingiausiomis anomalijomis ir ligomis sergančius vaikus Lietuvoje ir pacientus iš kaimyninių šalių, atlieka daugiausiai konsultacijų ir operacijų Lietuvoje. Daug operacijų metodikų įdiegiamos pirmą kartą Lietuvoje ir atliekamos tik Centre. Kaip Lietuvos kompetencijos centras, dalyvauja Retų urogenitalinių ligų ir kompleksinių sutrikimų (eUROGEN), Chirurginių įgimtų anomalijų (ERNIKA), Retų inkstų ligų (ERKnet), Retų kaulų ligų  (ERN-BOND) Europos referencijos tinklų veikloje.

Daugiaprofiliniame, specializuotame Vaikų chirurgijos skyriuje tiriami ir gydomi naujagimiai, kūdikiai ir vaikai iki 18 m. dėl krūtinės, tarpuplaučio, plaučių, pilvo, retroperitoninio tarpo organų, raidos ydų, ligų ir navikų. Taip pat čia gydomi vaikai, sergantys ūminėmis chirurginėmis ligomis: apendicitu, žarnų nepraeinamumu, kaulų pūlinėmis ligomis, odos – poodžio pūliniais, įstrigusia išvarža, atliekamos laparoskopinės chirurginės ir urologinės operacijos, torakoskopinės operacijos, gydomi ir operuojami naujagimiai. Vaikų chirurgai ir traumatologai budi visą parą, Centre organizuojamas komandinis darbas politraumoms gydyti. Šiuolaikiniais metodais gydomi gerybiniai ir piktybiniai navikai, taikomi modernūs laparoskopinės ir lazerinės chirurgijos metodai. Vaikų urologijos poskyryje teikiamos visos šiuo metu pasaulyje žinomos vaikų urologijos paslaugos, kasmet čia gydoma apie 1000 vaikų ir atliekama per 800 operacijų, suteikiama iki 5000 konsultacijų urologiniams ligoniams.

Vaikų ortopedijos ir traumatologijos skyriaus Vaikų ortopedijos poskyryje teikiamos visos vaikų ortopedinio ištyrimo ir gydymo stacionarinės antrinio ir tretinio lygio paslaugos. Kasmet skyriuje gydoma apie 1500 vaikų. Taikant šiuolaikines technologijas atliekama iki 1000 operacijų. Vaikų konsultacijų poliklinikoje skyriaus gydytojai kasdien konsultuoja vaikus, sergančius ortopedinėmis ligomis. Per metus suteikiama konsultacijų apie 15 000 ligonių. Vaikų traumatologijos poskyryje visą parą teikiama skubi, būtinoji pagalba. Per metus čia gydoma apie 3000 vaikų iki 18 metų amžiaus, patyrusių įvairias traumas. Vaikų konsultacijų poliklinikoje poskyrio gydytojai kasdien konsultuoja pacientus. Kiekvienais metais atvyksta gydytojai ortopedai iš viso pasaulio, su kuriais poskyrio medikai konsultuojasi ir atlieka sudėtingas operacijas vaikams. Tai vienintelis skyrius Lietuvoje, kuriame atliekamos sudėtingiausios stuburo operacijos.

2001 m. remiant JAV lietuvių organizacijai „Lietuvos vaikų vilties“ Los Andželo skyriui (pirmininkė p. D. Navickienė), ligoninėje buvo įsteigtos 3 palatos skirtos vaikams su nudegimų trauma gydyti. 2003 m. įkurtas 10 lovų nudegimų poskyris, kuriame kasmet gydoma apie 300 vaikų su nudegimų trauma, įvairiomis žaizdomis, audinių defektais, įvairios kilmės randais ir randinėmis deformacijomis, įgimtomis plaštakų ir ausų deformacijomis. Poskyrio gydytojai stažavosi Latvijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, JAV. Dalyvavo ir skaitė mokslinius pranešimus įvairiose tarptautinėse konferencijose Lietuvoje, Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Slovakijoje, Švedijoje, Prancūzijoje, Austrijoje, Hong Konge, Pietų Afrikos Respublikoje. Nuo 1995 m. aktyviai dalyvaujama Europos vaikų nudegimų klubo (ECPB) veikloje.

Vaikų neurochirurgijos poskyris įkurtas 2009 m. tapo vieninteliu skyriumi Lietuvoje, kuriame operuojami vaikai turintys kaukolės ir veido srities įgimtas deformacijas. Kasmet atliekama vis daugiau neurochirurginių intervencijų bendradarbiaujant su Santaros klinikų neurochirurgais. Pagrindinės darbo kryptys: neurotraumatologija, neuroonkologija, kraniofacialinė chirurgija, epilepsijos chirurgija.

 

Informacija atnaujinta 2020 04  14