Europos Sąjungos Socialinio fondo finansuojami projektai

2011 11 13 Vaikų ligoninės, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų filialo Vaiko raidos centro specialistai vykdo Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Vaikų ir paauglių psichikos ir raidos sutrikimų prevencija ir pagalba šeimai“.  

  

   Kviečiame tėvelius, auginančius vaikus, turinčius elgesio, emocijų sutrikimų į Pozityvios tėvystės įgūdžių       mokymus, kuriuose sužinosite:

 • apie pozityvios tėvystės principus ir metodus, kaip bendrauti su vaikais, lavinti juos, auklėti, spręsti konfliktus, nesutarimus, motyvuoti mokytis ir atliepti   svarbiausius vaikų poreikius;
 • apie vaikų emocinius  elgesio sunkumus, jų raišką ir pagalbos būdus.

 Mokymų ciklai numatomi 2 grupėms:

 • I grupė – auginantiems 12-17 metų vaikus (trečiadieniais).
 • II grupė – auginantiems 6-11 metų vaikus (ketvirtadieniais).

Mokymų ciklą sudarys 10 užsiėmimų, kurie vyks vieną kartą per savaitę nuo 17 iki 19 valandos  (2 užsiėmimai su 15 min. pertrauka užkandžiams).
Užsiėmimus ves Vaikų ligoninės, VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų filialo  Vaiko raidos centro specialistai.
Pirmieji tėvelių grupių užsiėmimai planuojami nuo š. m. lapkričio 22 d. Jeigu negalite pradėti  lankyti nuo lapkričio mėnesio, kviečiame Jus registruotis mokymams, kurie vyks vėliau (žiemą / pavasarį).
 
Maloniai kviečiame Jus atvykti su savo vaikais, kurių užimtumu (stalo žaidimai, piešimo pamokėlės ir pan.) Jūsų mokymosi metu rūpinsis vaikų priežiūros darbuotojai!
 
Mokymai vyks Žmogaus studijų centro patalpose, esančiose Trakų g. 8, Vilnius.
Dalyviams paslauga teikiama nemokamai.

Būtina išankstinė registracija telefonu 8 688 21735 arba el. paštu: renata.kurlyte@santa.lt
Registracijai reikalinga informacija: vardas ir pavardė, telefono numeris, Jūsų vaiko amžius,  ar dalyvaus vienas iš vaiko tėvų ar abu.

 


2011 05 24 Vaiko raidos centre vykdoma sveikatos specialistų kvalifikacijos kėlimo programa

ES_region_pletra2009-2012 metais Vaikų ligoninės Vaiko raidos centras vykdo projektą „Sveikatos specialistų kvalifikacijos kėlimo programa“, kurį finansuoja Europos socialinis fondas pagal 2007-2013 metų Žmogiškųjų išteklių veiksmų programos priemonę VP1-1.1-SADM-10-V „Sveikatos specialistų, prisidedančių prie sergamumo ir mirtingumo nuo pagrindinių neinfekcinių ligų mažinimo, kvalifikacijos kėlimas“.

Pagrindinis projekto tikslas – plėtoti vaikų sveikatos priežiūros specialistų, prisidedančių prie raidos ir psichikos sutrikimų prevencijos ir gydymo, turimas žinias bei gebėjimus, reikalingus efektyviai kompleksinei pagalbai vaikams su psichikos ir raidos sutrikimais užtikrinti, ankstyvai raidos sutrikimų diagnostikai ir neįgalumo prevencijai, vaikų psichosocialinės adaptacijos ir integracijos į visuomenę gerinimui, suteikti naujų žinių, reikalingų jų profesinei veiklai, atsižvelgiant į nuolatinę mokslo ir praktikos pažangą.

Tikslinės grupės:

 • pirminės sveikatos priežiūros specialistai: šeimos gydytojai, slaugytojai, vaikų ligų gydytojai;
 • psichikos sveikatos priežiūros specialistai: vaikų ir paauglių psichiatrai, psichiatrai, psichologai;
 • vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos paslaugas teikiančių specialistų komandos: gydytojai, psichologai, logopedai, kineziterapeutai, ergoterapeutai, spec. pedagogai, socialiniai darbuotojai, slaugytojos.

Mokymo programos:

 1. Vaikų, veikiamų raidos ir psichikos sutrikimų rizikos veiksnių, atranka ir ankstyvoji sutrikimų diagnostika – mokymo programa pirminės sveikatos priežiūros paslaugas teikiantiems specialistams.
 2. Vaikų, paauglių ir jaunuolių psichikos ir elgesio sutrikimų diagnostika ir gydymas – mokymo programa, skirta gydytojams vaikų ir paauglių psichiatrams, gydytojams psichiatrams, psichologams.
 3. Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios diagnostikos ir ankstyvosios reabilitacijos metodai ir komandinis darbas – mokymo programa, skirta specialistų komandoms, dirbančioms vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos sistemoje.
 4. Šeimų psichologinis konsultavimas ir šeimos terapijos pagrindai – mokymo programa, skirta vaikų ligų gydytojams, bendrosios praktikos gydytojams, vaikų ir paauglių psichiatrams, psichologams.

Projektą administruoja Informacijos kaupimo ir sklaidos centras. Informacija apie rengiamus kvalifikacijos tobulinimo kursus skelbiama internete, platinama gydymo įstaigoms ir profesinėms specialistų organizacijoms. Informacija apie mokymus teikiama el. pastu: jurgita.iksc@viltis.lt